Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλιογραφία για Διανομή ηλεκτρικής ενέργειας


Recommended Posts

Καλησπέρα,

χρειάζομαι για τη διπλωματική μου βιβλιογραφία σε σχέση με τη διανομή ηλ. ενέργειας

Ό,τι έχει σχέση με κανονισμούς-ορισμούς-θεωρία γύρω απο το σύστημα διανομής ηλ. ενέργειας και τις γραμμές μέσης τάσης.

Aπό τον υποσταθμό μέχρι τους καταναλωτές, γενικά χαρακτηριστικά του συστήματος διανομής..

 

Μήπως γνωρίζετε βιβλιογραφία ; Κατα προτίμηση online ή και έντυπη δεν πειράζει :)

 

Θα σας ήμουν ευγνώμων .. Ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

Edited by ALdaperan
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί βαριέσαι να ψάξεις στο Google ή στην Altavista;

Έχω ψάξει βέβαια αλλά δεν βρήκα κάτι ολοκληρωμένο που να με καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όλα αυτά τα αποτελέσματα δεν σε καλύπτουν; μήπως θες κάτι πολύ εξειδικευμένο;

Ειδικά για την Ελλάδα θα πρέπει να βρεις τις οδηγίες διανομής της ΔΕΗ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όλα αυτά τα αποτελέσματα δεν σε καλύπτουν; μήπως θες κάτι πολύ εξειδικευμένο;

Ειδικά για την Ελλάδα θα πρέπει να βρεις τις οδηγίες διανομής της ΔΕΗ

Βασικά έψαχνα κυρίως ελληνόγλωσσα εγχειρίδια και κυρίως χαρακτηριστικά όσον αφορά το δίκτυο διανομής της Ελλάδας (π.χ χαρακτηριστικά στύλων, τεχνικες προδιαγραφές εναεριων γραμμών και υπόγειων κλπ)

Θα τα κοιτάξω και αυτά που μου έδωσες. Ευχαριστώ :)

Edited by ALdaperan
Link to comment
Share on other sites

για ελληνικά βιβλία στις βιβλιοθήκες, λίστα με προδιαγραφές ΔΕΗ και παράδειγμα προδιαγραφής (ξύλινοι στύλοι)

Από την παραπάνω λίστα με ενδιαφέρει και το παρακάτω αλλά πώς μπορώ να βρω το pdf αφού γνωρίζω τον κωδικό ; :)

ΔΜΚΛΔ ΕΑ 02.51 200971 GR-51/200971 ΣΤΥΛΟΙ ΑΠΟ ΟΠΛΙΣΜΕΝΟ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ

Edited by ALdaperan
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπέρα...ψάχνω τις οδηγίες διανομής της ΔΕΗ..Κάνω μια διπλωματική εργασία για τα δίκτυα διανομής μπορεί κανείς να με βοηθήσει???

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με κωδικούς που θα σου παρέχουν από την βιβλιοθήκη ή την γραμματεία της σχολής σου να μπεις στο scopus ή στο science direct και να αναζητήσεις επιστημονικές δημοσιεύσεις πάνω στο θέμα.Βάλε ως keywords electricity distribution; και βάλε στην αναζήτησή σου και το review δηλαδή electricity + distribution + review ώστε να πάρεις επισκοπήσεις άλλων δημοσιεύσεων που περιέχουνε συμπυκνωμένη γνώση

 

 

Υ.Γ Απευθύνομαι  και στον Aldaperan και στον Μάριο παρακάτω

Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.