Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εύρεση θέσης αναμονής για σύνδεση με δίκτυο αποχέτευσης


ducatista

Recommended Posts

πηγα και πηρα το σχεδιο απο την υδρευση βολου το σχεδιο για να βρω την αποχετευση και να συνδεθει μια οικοδομη.

στο σχεδιο σχηματιζει ενα τριγωνο και αναφερει ολες της πλευρες τα μηκη τους ακομα και το υψος του τριγωνου. το μονο που δεν αναφερει ειναι τη βαση του τριγωνου που στην πραγματηκοτητα ειναι η φατσα της οικοδομης και η ρυμοτομικη γραμμη.

εκανα διαφορες πραξεις τριγωνομετριας για να επαληθευσω το μηκος της φατσας της οικοδομης αλλα στη πραγματικοτητα ειναι 8,20 ενω στα σχεδια της υδρευσης ειναι 9,10.

τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση?

θα σκαβω στα τυφλα σαν τον αλβανο?

να ξαναπαω στην υπηρεσια και να ζητησω να ερθει μαζι μου κανενας υπαλληλος?

 

καθε βοηθεια δεκτη

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπαρχει φρεατιο (που ειναι υποχρεωμενοι να σοτ φτιαξουν) θα ψαχνεις στα τυφλα οπως το ειπες.

Διαφορετικα, αν εχει η υπηρεσια καμερα, μπορει να τη βαλλει στο κεντρικο αγωγο και να βρει που ειναι η αναμονη.

 

ΥΓ. Σε προσφατη περιπτωση, δικη μου, εχοντας και τα επιμετρητικα της κατασκευης του αγωγου, εκανα τρεις τομες για να βρω το κατασκευασμενο αλλα υποβιβασμενο φρεατιο.

Τελικα μονο με την καμερα το βρηκα και ηταν μεσα στην αυλη της ιδιοκτησιας μου!!!!!!! (ενω επρεπε φυσικα να ειναι στο πεζοδρομιο).

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

φρεατιο δεν εχει τερρυ. το μονο που θυμαμαι απο μια αλλη δουλεια ειναι μια πορτοκαλι σωληνα και κανει ενα ταφ με μια ταπα και σου λεει αυτη ειναι η αναμονη και εκει θα κουμπωσεις. αμα εβγαινε η φατσα της οικοδομης στο 8,2 οπου και ειναι θα εσκαβα αλλα στο 1,40 βαθος δεν ειναι ευκολο να κανω το τυφλοποντικα. 1 μετρο διαφορα στα σχεδια το φοβαμαι. θα του πω για καμερα αν και αμφιβαλω ρε φιλε

 

ελληνικο δημοσιο :mrgreen:

 

υ.γ. εκει που επαθα τη πλακα μου ηταν στο αεριο. πριν απο μια βδομαδα εκανα συμβολαια και η κοπελα μου ειπε 60 μερες μεχρι να φτιαχτει το εργο. σημερα τελιωσαν κιολας. ε ρε μυγα που βαρανε :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.