Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλείνουν 127 εφορίες - Μάθε που πάει η δικιά σου


Kapa

Recommended Posts

Μακάρι να μπορούσαν να γίνουν όλες οι δουλειές στην ΔΟΥ από ιντερνετ αλλά φοβάμαι ότι με τον τρόπο λειτουργίας που μας διέπει δεν θα έιναι όλες δυνατόν να γίνουν από εκεί Αλλά μερικές φορές είναι πρακτικό το πρόβλημα πχ πως θα θεωρηθεί δελτίο παροχής υπηρεσιών από ιντερνετ αφού η διατρητική θα είναι στην ΔΟΥ ;Επομένως η θα ξοδευτώ οικονομικά με ταχυδρομείο ή θα χάσω μια μέρα πηγαίνοντας Χαλκίδα

μπορείς να βγάλεις μπλόκ όπως και οι ιατροί. αθεώρητο βάση της ΠΟΛ.χψζ (δεν θυμάμαι το νούμερο)

Edited by stavrosa
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βγάλεις μπλόκ όπως και οι ιατροί. αθεώρητο βάση της ΠΟΛ.χψζ (δεν θυμάμαι το νούμερο)

πραγματικά είναι κάτι που δεν το γνώριζα , αν ισχύει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Στις προηγμένες χώρες το ίδιο γίνεται?? Εκεί επιστρατεύεται η τεχνολογία...Εδώ σε λίγο θα δούμε ξανά ταχυδρόμο με το γαιδουράκι για περιορισμό του κόστους.....

Ολοταχώς προς τα πίσω πάμε......

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά είναι κάτι που δεν το γνώριζα , αν ισχύει αυτό

 

o λογιστής μου επιμένει οτι γίνεται για τα μπλοκάκια. Θα πάει απο Δευτέρα να μου το κάνει..ελπίζω το αργότερο Τετάρτη να έχω σίγουρα νέα και οπότε θα ενημερώσω για όσους ενδιαφέρονται

Link to comment
Share on other sites

Σημερινό!!!

"Παύονται" από τα καθήκοντά τους και όλοι οι διευθυντές των ΔΟΥ.

Θα διοριστούν νέοι μετά από "αξιολόγηση", οι οποίοι θα έχουν 3μηνιαίο στόχο εσόδων, που αν δεν τον "καταφέρνουν" θα απολύονται!!!

 

Δηλαδή, "πιασ' τ' αυγό και κούρευτο"!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν όπως είπε και ο σύντεκνος terry όλες οι απλές εργασίες γίνονται ηλεκτρονικά (δεν το ξέρω) αυτή η γκρίνια είναι άνευ λόγου (εκτός από τις γνωστές επερωτήσεις και αναφορές των εθνοσωτήρων μας για μερικά ψηφαλάκια).

 

Όλα ηλεκτρονικά? Μάλλον για ανέκδοτο πρέπει να το λαμβάνουμε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Τι ηλεκτρονική διακυβέρνηση και παπα..ες Εδώ που είμαι κάθε 2 με τρείς ώρες κάνει διακοπές και μένω χωρίς ρεύμα πολλές φορές και μια ώρα και θα δουλέψει ο παππούς με ιντερνετ που δεν ξέρει να γράφει γιατί δεν υπάρχει σχολείο στο χωριό του ούτε δρόμος να πάει αυτοκίνητο , ούτε δάσκαλοι Ενώ εγώ έχω πληρώσει για την επανακατασκευή του δημοτικού σχολειου του γιού μου και για την λειτουργία του αφού αλλιώς θα έκανε μάθημα σε κατάστημα για σούπερ μάρκετ Ας φτιάξουμε την παιδεία μας με σχολεια παντού και όχι στο κέντρο μόνο Ας λύσουμε πρώτα τέτοια πρωταρχικά ζητήματα και μετά να απαιτήσουμε από τον παππού (ελπιζω να είμαι εγώ τότε ) να εξυπηρετηθεί ηλεκτρονικά Δυστυχώς διαπιστώνω ότι εμείς οι ίδιοι Ελληνες γνωρίζουμε την Ελλάδα μόνο της Αθήνα και άντε και της Μυκόνου αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω τα περι ηλεκτρονική διακυβέρνησης

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς επειδή το θεωρούμε ανέκδοτο έχουμε φτάσει εδώ που φτάσαμε.

 

Δεν το είπα για σένα, αλλά επιμένω να το θεωρώ ανέκδοτο και δεν νομίζω ότι φταίει η δική μου θεώρηση για το τι συμβαίνει στην ηλεκτρονική διακυβέρνηση της χώρας (μήπως ισχύει η κβαντομηχανική??)

Ούτε υπουργός οικονομικών διετέλεσα, ούτε παράγοντας, ούτε στέλεχος ΔΟΥ.... συναλλασόμενος είμαι και δέχομαι (και χρησιμοποιώ) ευχάριστα οποιαδήποτε ηλεκτρονική παροχή υπάρχει....Απλά είναι πολύ τραγελαφικό, από την μία να εξαγγέλλονται δήθεν hi-tech μεταρρυθμίσεις και από την άλλη να βλέπεις ότι μετατρεπόμαστε σιγά-σιγά σε "Ζιμπάμπουε" σε ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα επίπεδα....

Link to comment
Share on other sites

Μα δε διαφωνώ μαζί σου (ελπίζω να μην κατάλαβες αυτό). Εννοούσα ότι ακριβώς επειδή όλοι μας πιστεύουμε ως ανέκδοτα τις εξαγγελίες για ηλεκτονική διακυβεύρνηση (σε όλα τα επίπεδα και όχι μόνο για τις ΔΟΥ) ενώ είμαστε Ευρωπαική χώρα εν έτει 2012, σημαίνει ότι τόσα χρόνια είμασταν και είμαστε ένα απέραντο μπ...... και γι'αυτό φτάσαμε εδώ και δε μας φταίνε ούτε οι Μασόνοι ούτε οι κακοί ξένοι, ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.