Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αεροφωτογραφίες από τον ΟΚΧΕ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 49
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άρα συμφέρει γιατί τόσο χρεώνουν και για μια εκτυπωμένη έγχρωμη φωτό (70+ΦΠΑ μου ζήτησαν). Έχω μερικά αυθαίρετα σε μια περιοχή σε ακτίνα 400-500 μέτρων και λέω να πάρω μια ψηφιακή φωτό που να τα περιλαμβάνει όλα. Για να παραγγείλω από τον ΟΚΧΕ πως θα ορίσω το κομμάτι της περιοχής που θέλω? Ή υπάρχει μια ψηφιακή φωτό για κάθε περιοχή οπότε απλώς παραγγέλνω δίνοντας όνομα περιοχής και χρονολογία?

Link to comment
Share on other sites

Την ξέρω αυτή την φόρμα αλλά εκεί επιλέγεις ένα σημείο ενδιαφέροντος, όχι ολόκληρη περιοχή ή έστω πολλά σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις από μια αίτηση ενδιαφέροντος για κάθε σημείο (ή έστω για τα ακραία σημεία) που σε ενδιαφέρουν...εάν στην απάντηση έρθει μια κοινή Α/Φ για κάθε σημείο που έχεις υποδείξει, τότε αυτή η μια αεροφωτογραφία σε καλύπτει.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Α, σου απαντάνε στέλνοντας μια α/φ σε μορφή προεπισκόπησης (πχ. σε χαμηλή ανάλυση)? Αν είναι έτσι είναι ΟΚ. Η μόνη εμπειρία που έχω από ΟΚΧΕ είναι από κοντά όπου σου έδιναν μια φωτό και έψαχνες να βρεις το σημείο με έναν τεράστιο μεγεθυντικό φακό!

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντάνε με email δίνοντάς σου ένα συγκεντρωτικό πίνακα με τους τίτλους από τις διαθέσιμες ΑΦ για τη περιοχή ενδιαφέροντος, ταξινομημένες ανά έτος φωτοληψίας και κλίμακας.

Η όλη διαδικασία είναι δωρεάν και εύκολη, απάντηση θα έχεις 2-3 ημέρες μετά την υποβολή του ερωτήματός σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.