Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπόδειγμα Διαγράμματος Γεωμετρικών Μεταβολών για Κτηματολόγιο


Recommended Posts

8 ώρες πριν, Dipe6 said:

Θεωρείτε ότι πρέπει να γίνει διάγραμμα γεωμετρικών μεταβολών-διόρθωση 

Φυσικά και πρέπει να προβείς σε διόρθωση. Το ΚΑΕΚ είναι 2 μέτρα μέσα στο δρόμο. Το εμβαδό είναι μόνο 1 από τα κριτήρια. Η θέση, το σχήμα και τα όρια είναι επίσης κριτήρια. Ειδικά στο αστικό η Ζώνη Συμβατότητας Σχήματος περιορίζεται στα 0,62 μ. Βέβαια, το ότι σε πρόσφατη Κτηματογράφηση (και όχι σε αυτές του 2000) το Ο.Τ. φεύγει 2 μέτρα μου φαίνεται λίγο κουφό. Είσαι σίγουρος ότι είναι όντως έτσι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 341
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

angusmacgyver τα πολύγωνα που έχει δώσει το  Κτηματολόγιο στις απέναντι ιδιοκτησίες, έχουν απόσταση  8,00 μ.(σε κάποια είναι 8,30 μ.). Το ρυμοτομικό σχέδιο  δείχνει δρόμο πλάτους 10 μ. Προφανώς και δεν εφάρμοσαν τις ρυμοτομικές γραμμές ή να το θέσω πιο σωστά....από την πλευρά που είναι η ιδιοκτησία μου, ακολούθησαν το ασφαλτοστρωμένο τμήμα σαν όριο. Οι απέναντι ιδιοκτησίες έχουν κτίσματα  και περιφράξεις που ακολουθούν σε ικανοποιητικό βαθμό την Κτηματογράφηση. Άρα να ξεκινήσω να ψάχνω τις διαδικασίες για διόρθωση...πάλι καλά που έχω να κάνω με ένα Κ.Α.Ε.Κ....Ευχαριστώ angusmacgyver

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.