Μετάβαση στο περιεχόμενο

ύψος περίφραξης με εφαπτόμενο κτίσμα


545

Recommended Posts

αυτό που ζητάς έτσι με μια περιγραφή ειναι δύσκολο να σου απαντηθεί σωστά. φωναξε εναν μηχανικό δικό σου, φιλο, γνωστό και δειξε του τι γίνεται...και αποφάσισε μετά...

η απαντηση ομως στο ερ΄'ωτημα σου ειναι και ναι και οχι

Link to comment
Share on other sites

Αν συμπίπτει η οικοδομική γραμμή με την ρυμοτομική, μπορεί να το κεραμίδι να βγαίνει κ πάνω από τον δρόμο.

Αν δεν συμπίπτουν μπορεί να είναι 2,4, 6μ μέσα -όσο λέει το ρυμοτομικό της περιοχής. το 3μ δεν είναι απαραίτητο. Στην Αθήνα πόσα μπαλκόνια έχεις δει πάνω από το πεζοδρόμιο? (το πεζοδρόμιο βρίσκεται μέσα στο πλάτος του δρόμου)

Γιατί όμως δεν παίρνεις με την σειρά αυτά που σου λέω στο προηγούμενο ποστ? Μην πας κατευθείαν στο 4....

Edited by jbosdas
Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε

θα στο ξαναπώ

Τέτοιους θεοφοβούμενους σαν και σένα, ..θέλουν οι ...αθεόφοβοι

 

Καλά δέχεσαι, εσύ και η οικογένειά σου, να βλέπετε απέναντί σας, κάρτα φάτσα, πρωί μεσημέρι βράδυ, έναν τοίχο περίφραξης 3.5μ ύψους;

Εκτός και αν δεν είναι έτσι που μας τα περιγράφεις (λίγο παράξενο μου φαίνεται ότι στα καλά των καθουμένων

να γκρεμίζουν τοίχο του 1.0μ και να κτίζουν των 3.5μ μήπως κάνουν υπόγειες τουαλέτες;)

(μην με παρεξηγείς δεν είμαι άθεος-άλλα τέτοιες χονδράδες δεν θα τις ανεχόμουν)

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε

θα στο ξαναπώ

Τέτοιους θεοφοβούμενους σαν και σένα, ..θέλουν οι ...αθεόφοβοι

 

Καλά δέχεσαι, εσύ και η οικογένειά σου, να βλέπετε απέναντί σας, κάρτα φάτσα, πρωί μεσημέρι βράδυ, έναν τοίχο περίφραξης 3.5μ ύψους;

Εκτός και αν δεν είναι έτσι που μας τα περιγράφεις (λίγο παράξενο μου φαίνεται ότι στα καλά των καθουμένων

να γκρεμίζουν τοίχο του 1.0μ και να κτίζουν των 3.5μ μήπως κάνουν υπόγειες τουαλέτες ;)

(μην με παρεξηγείς δεν είμαι άθεος-άλλα τέτοιες χονδράδες δεν θα τις ανεχόμουν)

Αυτό είναι το λιγότερο.Είναι παλιά πονεμένη ιστορία.Οτι υπάρχει είναι εκτός σχεδίου πόλεως.Με την ανοχή των κατοίκων έχουν κτίσει σπίτια αίθουσες έχουν κάνει παρανομες επεκτάσεις της περίφραξης κ.λ.π.Τον τοίχο το σηκώσαν για να μην μπαίνει ο κοσμος μέσα!!!και να κρύψουν πίσω απο αυτον τις κατασκευές τους...αλλά τους βγήκε ψηλότερη...Τι να πω...Θα προσπαθήσω να βγάλω φωτο και να τις ανεβάσω.

Αν τους αφήσεις θα κτίσουν μέσα στο σαλόνι μας οι αθεόφοβοι.

Link to comment
Share on other sites

Οτι υπάρχει είναι εκτός σχεδίου πόλεως.

στασου ... μυγδαλα!

 

μην μου πεις πως είστε σε εκτός σχεδίου, κ όλοι αυθαίρετοι... γιατί τότε πολλά από τα παραπάνω δεν ισχύουν.

οπότε ξεκινάμε αλλιώς.

Είναι άρτια και οικοδομήσιμα τα οικόπεδα?

Edited by jbosdas
Link to comment
Share on other sites

στασου ... μυγδαλα!

 

μην μου πεις πως είστε σε εκτός σχεδίου, κ όλοι αυθαίρετοι... γιατί τότε πολλά από τα παραπάνω δεν ισχύουν.

οπότε ξεκινάμε αλλιώς.

Είναι άρτια και οικοδομήσιμα τα οικόπεδα?

λάθος δικό μου, ήθελα να γράψω οτι εκαναν παραβάσεις στο σχέδιο πόλεως.Ειμαστε σε σχέδιο πόλεως κανονικά αφού βεβαιως έχουν νομιμοποιηθεί τα αυθαιρετα.
Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ 545,

 

το θέμα σου οσο περνάνε και αυξάνονται οι δημοσιεύσεις σου τοσο μπλέκει.

 

ΜΗΝ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΕΑ ΤΙ ΣΥΜΒΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΒΡΕΣ ΕΝΑΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ!!!!!!!

 

ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ? ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΑΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.