Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακό στο φυσικό αέριο στη Γερμανία


kostgeor

Recommended Posts

Γεια σας καινούριος και εγώ εδώ..

Ονομάζομαι Γεωργίου Κώστας κατάγομαι από την Κύπρο και από τον Μάιο θα ορκιστώ και θα πάρω το πτυχίο μου Μηχανολογίας από το ΤΕΙ Σερρών.

Σαν απόφοιτος ΤΕΙ και με πτυχίο στα Γερμανικά Β1 και συνεχίζω και για Β2 ποιες είναι οι προοπτικές μου για μεταπτυχιακό στη Γερμανία στο φυσικό.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Παρατήρηση: μη γράφετε με κεφαλαία.

Διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής.

Ευχαριστώ, hkamp

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εξαρτάται πάντα από το τι θες να κάνεις στη συνέχεια..με τη ζωή σου.

Λαμβάνοντας υπόψη την τραγική κατάσταση στην Ελλάδα και την όχι καλή στην Κύπρο, και τις προοπτικές

να έχει φ.αέριο η Κύπρος σύντομα (σε μερικά χρόνια ας πούμε), η ιδέα του μεταπτυχιακού

στο φ.αέριο στην Γερμανία αποτελεί μια ενδιαφέρουσα προοπτική.

 

Νομίζω ότι η διαμονή σου στη Γερμανία θα μπορεί να σε βοηθήσει αρκετά.

Όσον αφορά τα Αγγλικά, αυτά είναι πολύ πιο εύκολα από τα Γερμανικά και είναι θέμα εξάσκησης τελικά (σου το λέω γιατί πήρα το proficiency του michigan χωρίς προετοιμασία, ενώ είχα 16 χρόνια το lower...).

Έχοντας δουλέψει αρκετά πάνω στο φ.αέριο, νομίζω ότι θα έχει αρκετό ψωμί αυτό που θες, γιατί εκτός από εγκαταστάσεις,

υπάρχουν και πολλοί κατασκευαστές συσκευών αερίων καυσίμων στην Ευρώπη. Ένα τέτοιο μεταπτυχιακό θα σε βοηθούσε

πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.