Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία κατασκευαστικά λάθη


Adavis

Recommended Posts

Όταν ήμουν νέος, ρώτησα τον μάστορα πως θα καταλάβω ότι η λάσπη δεν είναι πολύ σκληρή ή μαλακή.

 

Αυτός πήρε το μυστρί, ίσιωσε στην σκάφη την λάσπη, και χάραξε με το μυστρί ένα σχήμα φύλου, με μια γραμμή στο κέντρο.

Μετά έβαλε το μυστρί από κάτω από το σχήμα της λάσπης, και το σήκωσε προς τα επάνω.

 

Και μου λέει...αν αυτό ανοίγει, τότε η λάσπη είναι καλή.

Αν δεν ανοίγει, τότε έχει πολύ νερό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε ένα έργο οδοποι'ι'ας...

Λέει ο μάστορας μπετατζής στον εργάτη:

Πιάσε μου ένα 60άρι...

Και απαντάει ο εργάτης:

Tι ελατάκι???

 

(Ο μάστορας εννοούσε μπετοφόρμ και ο εργάτης ελατάκι....)

Link to comment
Share on other sites

Επόμενο αστείο είναι το παρακάτω.... Γυψοσανιδάς ο οποίος έκοψε όλα τα τσέρκια και αφαίρεσε ένα Φ12 (κύριος οπλισμός) από τη κάτω γωνία ένος δοκαριου ανοίγματος 3,20m , χτυπιέται κάτω ότι "αντέχει" και "δεν έχει πρόβλημα" και θέλει να με πάει στο δικαστήριο διότι κατέγραψα τη βλάβη ως έχει (χωρίς να αναφέρω ποιος έκανε τη βλάβη) σε τεχνική έκθεση. Παρακμή του επαγγέλματος μας....γι'αυτό και το αναρτώ σε αυτό το νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να του πεις να κόψει και το άλλο Φ12 από την άλλη γωνία και μετά να κάτσει από κάτω να φωτογραφηθεί μαζί με την οικογένειά του για να σου αποδείξει ότι αντέχει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , θα τρελλαθώ.

 

Δείτε αυτό.

 

συγνώμη αλλα νομίζω οτι αυτό ειναι photoshop...... αν προσεξεις την σκάλα απο κοντα κάτι δε τεριάζει...

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλα νομίζω οτι αυτό ειναι photoshop...... αν προσεξεις την σκάλα απο κοντα κάτι δε τεριάζει...

 

Από που σου φαίνεται ότι είναι photoshop; Πάντως η σκάλα έτσι όπως έγινε λογικό ήταν να πέσει!!! (σκαλιά και από κάτω!!-ξυλότυποι με κόντρα-πλακέ!!)

 

Δεν θέλω να φανταστώ τι σιδέρωμα είχε μέσα...

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είμα ειδικος αλλα έτσι μου φένετε.

 

 

idear.jpg

 

1)ροζ το σπάσιμο της σκάλας έτσι όπως φένετε δε μου "ταιριάζει" πιστευω οτι αν ήτανε real θα ήτανε διαφορετικό.

 

2)μπλε το μαυρο γύρο απο τα σκαλία με προβληματίζει....

 

3)πρασσινο το συμάδι που δεν μπορώ να εξιγήσω τι ειναι και έιναι σε όλα τα σκαλια, πιστευω αυτο ειναι το ποιο βασικο σημείο για να εινα fake

 

4)καφε ολόκληρη σκάλα έπεσε πάνω στο ξυλινο καλούπι, δεν εσπασε καθόλου??

 

5) το καλούπι μου φενετε μικρότερο απο τη σκαλα...

 

μπωρεί να λέω και βλακείες ......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.