Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία κατασκευαστικά λάθη


Adavis

Recommended Posts

...Η δικαιολογία τους ήταν ότι δεν είχαν Φ400 σε στοκ και μας έστειλαν 2χΦ200.

καλά μιλάμε για IQ ραδικιού αν δεν είναι ανέκδοτο ..  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κατασκευαστικό λάθος αλλά νομίζω πιάνεται.

 

Θα κάναμε εγκατάσταση ενός συστήματος εξαερισμού και παραγγείλαμε όλα τα εξαρτήματα να μας έρθουν στο εργοτάξιο για να αρχίσουμε την εγκατάσταση. Είχαμε παραγγείλει κάποια μέτρα Φ400 αεραγωγού και κολάρα Φ400 για τις ενώσεις.

 

Μας έστειλαν τον αεραγωγό σωστά αλλά μας έστειλαν τα διπλάσια κολάρα από ότι θέλαμε αλλά σε Φ200. Η δικαιολογία τους ήταν ότι δεν είχαν Φ400 σε στοκ και μας έστειλαν 2χΦ200.

 

Απίθανο.

Και αυτό έγινε από ανθρώπους της δουλειάς, όχι από άσχετο.

Link to comment
Share on other sites

καλά μιλάμε για IQ ραδικιού αν δεν είναι ανέκδοτο ..  :mrgreen:

 

 

Απίθανο.

Και αυτό έγινε από ανθρώπους της δουλειάς, όχι από άσχετο.

 

Αυτό είναι το πρόβλημα με τους μεγάλους προμηθευτές (στο UK). Έχουν άσχετους να παίρνουν και να ετοιμάζουν παραγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα με τους μεγάλους προμηθευτές (στο UK). Έχουν άσχετους να παίρνουν και να ετοιμάζουν παραγγελίες.

 

Την έχουν αυτή την ρομποτική συμπεριφορά οι Αγγλοι...

 

Μου θύμισε πριν χρόνια, που ήμουν στην Αγγλία σε ελληνική βραδιά με BBQ, στο αίθριο ενός court. Και επειδή δεν υπήρχε δυνατότητα για τηγάνισμα πατατών, ήρθαν οι φίλοι μου σε συννενόηση με το κοντινό burger king, για μία παραγγελία 20-30 μερίδων french fries. Πηγαίνω εγώ με έναν φίλο να τις παραλάβουμε και εκεί που περιμένουμε την υπάλληλο να τις βάλει σε μεγάλες σακούλες να τις πάρουμε, ρωταεί αφου μας κοιτάει πρώτα και βλέπει 2 μόνο άτομα: "Eat here, or take away???"

Edited by akaliak
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου τελειώνει το τυρί φέτα η το λάδι  , ο κουβάς τους μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για οπλισμό Από το σεισμό στην Ταιβάν 

 

12670207_10207314334590607_2653212077334

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι αστείο.

Αφενός, πρόκειται για πλάκα zoellner. Κι εδώ άμα πέσει καμία πλακογέφυρα, βαρέλια θα βγουν από μέσα.

Αφετέρου, τρέχει πραγματογνωμοσύνη για τον ρόλο που μπορεί να έπαιξαν αυτοί οι ντενεκέδες...

Link to comment
Share on other sites

p

 

Δεν βλέπω κάτι αστείο.

Αφενός, πρόκειται για πλάκα zoellner. Κι εδώ άμα πέσει καμία πλακογέφυρα, βαρέλια θα βγουν από μέσα.

Αφετέρου, τρέχει πραγματογνωμοσύνη για τον ρόλο που μπορεί να έπαιξαν αυτοί οι ντενεκέδες...

πλάκα με νευρώσεις και ανάμεσα οι ντενεκέδες ? Δεν ξέρω δεν μου μοιάζουν για τέτοιο από την διάταξη του οπλισμού που βλέπω Δεν ξέρω .... είναι και από πολύ κοντά η εικόνα και δεν βλέπω την συνέχεια όλου του φορέα 

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει εσένα για πελάτη που όποτε περνάς αρχίζει και βρέχει τι να κάνει ο άνθρωπος βρε………..  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

 

 

(θεός όμως ε…. άνετος ο τεντας που θα του είπε έλα μωρέ αφού το βλέπουν το φανάρι και δεν θα το βαραει και ο ήλιος)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.