Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια κονικλοτροφείου


nikolakiis

Recommended Posts

Μένω στο Καπανδρίτι και ενδιαφέρωμαι να ανοίξω κονικλοτροφείο (εκτροφή κουνέλιων).

 

Στο οικόπεδο που έχω η έκταση του φτάνει τα 5 στρέμματα. Εγώ δεν θέλω κάποια τεράστεια μονάδα κονικλοτροφείου, περίπου 50-60 κουνέλια το πολύ.

 

Σκέφτωμαι στο τέλος του οικοπέδου μου να βάλω μια σιδεροκατασκευή (υπολογιζω 30τμ) και περιμετρικά πανελάκια για να τα προστευουν από το κρύο. Χρειάζωμαι οικοδομική άδεια για αυτό?

 

Τι αλλη χαρτουρα θα χρειαστώ και αν υπαρχει καποιος απο το φορουμ να τα αναλαμβανει αυτα...

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να δηλώσετε την αλήθεια στην ειδικότητα, γιατί το mhxanikos μάλλον δεν είναι η πραγματικότητα.Το ιδιώτης σας ταιριάζει καλύτερα.

 

Τώρα για το ερώτημά σας.Για τις απαιτήσεις σε έγγραφα και δικαιολογητικά μάλλον θα πρέπει να απευθυνθείτε στο μηχανικό σας στον οποίο θα του αναφέρεται όλες τις λεπτομέρειες των κτιρίων ή όχι που επιθυμείτε εσείς ή οι προδιαγραφές για κάποια τέτοια μονάδα που θέλετε, για τι χρήση τη θέλετε και αν επιτρέπεται στην περιοχή που είστε.Οσο νωρίτερα θα κάνετε αυτήν την επαφή τόσο γρηγορότερα θα πάρετε τις απαντήσεις σας.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να δηλώσετε την αλήθεια στην ειδικότητα, γιατί το mhxanikos μάλλον δεν είναι η πραγματικότητα.Το ιδιώτης σας ταιριάζει καλύτερα.

 

Τώρα για το ερώτημά σας.Για τις απαιτήσεις σε έγγραφα και δικαιολογητικά μάλλον θα πρέπει να απευθυνθείτε στο μηχανικό σας στον οποίο θα του αναφέρεται όλες τις λεπτομέρειες των κτιρίων ή όχι που επιθυμείτε εσείς ή οι προδιαγραφές για κάποια τέτοια μονάδα που θέλετε, για τι χρήση τη θέλετε και αν επιτρέπεται στην περιοχή που είστε.Οσο νωρίτερα θα κάνετε αυτήν την επαφή τόσο γρηγορότερα θα πάρετε τις απαντήσεις σας.

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Μηχανικος αυτοκινητων ειμαι για την ειδικοτητα..

 

Θα τηλεφωνησω τη Δευτερα σε τοπικο μηχανικο για να μαθω λεπτομεριες, απλα αν γνωριζει κανεις να μου πει, οτι εχω καλυψει τα τετραγωνικα οικοδομησης του σπιτιου για το οικοπεδο.

Επαγγελματικη χρηση παντα. Αλλιως δεν θα εμπαινε στο κοπο να παρω αδειες κτλπ...

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.