Μετάβαση στο περιεχόμενο

ανανεωση αδειας πλυντηριου αυτοκινητων


cupra

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους κ καλη χρονια!!!!

θα ηθελα να μαθω τι γινεται οταν μια αδεια ληξει για πλυντηριο αυτοκινητων....

βασικα θελω να νοικιασω ενα καταστημα πλυντηριου αυτοκινητων του οποιου εχει ληξει η αδεια(3 χρονια κ κατι) κ θελω να την ανανεωσω...τι ακριβως χρειαζεται για να γινει κατι τετοιο?οποιος ξερει ας μου απαντησει σας παρακαλω....

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή μου φίλε μου είναι να πας σε κάποιον μηχανικό της περιοχή σου που ν'ασχολείται με άδειες πλυντηρίων και συνεργείων αυτοκινήτων γενικά, γιατί και δεν θα τον αποφύγεις γιατί χρειάζεται άμεση εμπλοκή μηχανικού και θ'αγανακτήσεις με την γραφειοκρατία. Εν ολίγοις πάντως χρειάζεσαι αναναίωση περιβαλλοντικών όρων (αν έχουν λήξει) ή νέα περιβαλλοντική (αν έχει περάσει διάστημα 2 ετών από την λήξη της προηγούμενης) και εν ισχύς πιστοποιητικό πυροπροστασίας, αλλίως αναναίωση και αυτού. Στο τέλος περνάς από την Διεύθυνση Μεταφορών της περιφερειά σου και με τα παραπάνω μαζί με αίτηση και 2 υπεύθυνες δηλώσεις (μια του ιδιοκτήτη και μια του μηχανικού) κάνεις μεταβίβαση της άδειας λειτουργίας του Πλυντηρίου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου.....απλα ειχα ρωτησει στο υπουργειο του πειραια για αλλο καταστημα του οποιου η αδεια ειχε ληξει απο το 2004 κ μου ειπαν πως χρειαζεται πιστοποιητικο πυρασφαλειας κ ενα παραβολο των 30 κ κατι ευρω για να ανανεωσω την αδεια του....ενω απο το υπουργειο του αγιου δημητριου ενας εξυπνος εκει μεσα μου ειπε πως πρεπει να ξεκινησω παλι απο την αρχη ολα...κατοψης κ δν συμμαζευεται.......κ δν ξερω τι ισχυει ακριβως....γτ εκτυπωσα κ απο το υπουργειο μια διαταξη Μ37 εντυπο που δν ανεφερε τιποτα σχετικα με αυτα που μου ειπαν....μονο παραβολο πυρασφαλεια κ περιβαντολλογικους ορους...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.