Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανάθεση για ξύλινη στέγη


Joe Pilgrim

Recommended Posts

Γεια σας! Και καλή χρονιά σε όλους και σε όλες!

Χρειάζομαι τα φώτα σας σχετικά με την ανάθεση κατασκευής νέας κεραμοσκεπής σε τεχνίτη.

Τί θα πρέπει να προσέξω στη διαπραγμάτευση του ζητήματος, ώστε να επιλεγεί ο πλέον αξιόπιστος τεχνίτης; Ακούω ιστορίες για κεραμοσκεπές που «ξηλώνονται» από λάθη στην εγκατάσταση των υλικών ώστε με απασχολεί το ποιόν θα πρέπει να εμπιστευτώ.

Υπάρχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές που θα πρέπει να θέσω εγώ; Δεν μου αρκεί να ακούσω μια χαμηλή τιμή, αν και δεν ξέρω σήμερα τί σημαίνει χαμηλή τιμή. Πώς θα πετύχω, τελικά, τον ευτυχή συνδυασμό ποιότητας και τιμής;

 

Σας παρακαλώ πολύ δώστε μου έναν προσανατολισμό. Πώς εμπιστεύεσαι έναν «στεγά»;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!

Edited by Joe Pilgrim
Link to comment
Share on other sites

Εμπιστεύεσαι έναν π.χ. φαρμακοποιό αν πρωτίστως δεν έχεις επισκεφτεί έναν π.χ. αρμόδιο γιατρό για να πάρεις τη γνωμάτευσή του, για π.χ. μια αδιαθεσία ενός παιδιού σου;;;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τι θα έκανες αν τελικά πήγαινες σε έναν π.χ. γιατρό για να γνωματεύσει σχετικά με την π.χ. αδιαθεσία του παιδιού σου κι αυτός σε παρέπεμπε σε έναν π.χ. φαρμακοποιό;;;;;;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.