Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιμήκυνση ομοαξονικού καλωδίου


panagism9

Recommended Posts

Θελω να τακτοποιησω οσο το δυνατον καλυτερα τα καλωδια τηλεορασης στην (2οροφη) κατοικια μου.Αυτη τη στιγμη ο κεντρικος ενισχυτης βρισκεται περιπου εξω απο την πορτα του διαμερισματος μου.Εγω θα ηθελα να τον μετακομισω στο ισογειο σε ειδικο χωρου οπου εκει βρισκονται και τα ρολογια ΔΕΗ,ΚΑτανεμητης κτλ. Βεβαια, εχω το εξης μοναδικο προβλημα, το κεντρικο καλωδιο (ομοαξονικο) του διαμερισματος μου που πηγαινει στον ενισχυτη και το καλωδικο που φευγει απο την κεραια και πηγαινει στην εισοδο του ενισχυτη δεν θα φτασουν.ΣΤα υπολοιποα διαμερισμα τα καλωδια φτανουν.Αν κανω επιμυκινση των καλωδιων αυτων θα εχω απωλειες?

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις την προέκταση με βύσματα τύπου f θα τα βρείς σε οποιοδήποτε ηλεκτρολογικό μαγαζί. Ρώτα κιόλας να σου πούνε πως τοποθετούνται και θα είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

η μούφα που πήρες δεν προορίζεται για σήμα TV

 

ναι το ξέρω απλά δεν έβρισκα την κατάλληλη φωτο και βρήκα αύτη που της μοιάζει.

Με λίγο ψάξιμο βρήκα αυτο που αγόρασα http://www.stavrianos-dw.gr/product_info.php?cPath=327_7_544&products_id=3150

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.