Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερχεται ο νέος νόμος για τα αυθαίρετα;


JTB

Recommended Posts

Μάλλον θα προβλέπεται να δηλωθούν στον 4014, να πληρώσουν παράβολο 500 ευρώ και ν' αποκτήσουν "νομιμοποιητικά" σχέδια κ.λπ. μέσω έκδοσης κάποιου τύπου "άδειας νομιμοποίησης".

 

Υ.Γ. Για πιστοποίηση νομίμου περιγράμματος από την οικεία πολεοδομία για κτίσμα προϋφιστάμενο του 55 χρεώνω τον πελάτη 1.000 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 583
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν τους έχω ικανούς να κάνουν κάποιες τρομερές αλλαγές στο ηλεκτρονικό σύστημα ως προς τα προ 1975, μάλλον θα πληρώνεται παράβολο 500ευρώ και θα ανεβάζουμε τα κλασσικά σχέδια κάτοψης-τομής-ΔΚ-τοπογραφικο τα οποία και θα επέχουν θέση "εγκεκριμένων" σχεδίων με βάση τον μοναδικό αριθμό της δήλωσης.

Με άλλα λόγια, δε νομίζω να αλλάξει κάτι τρομερά στη διαδικασία που ακολουθούμε έως σήμερα με τις δηλώσεις του 4014.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι πιστεύω.... Ίσως κάτι με τα αποδεικτικά παλαιότητας ή τις (στη συνέχεια) βεβαιώσεις 4014...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα προβλέπεται να δηλωθούν στον 4014, να πληρώσουν παράβολο 500 ευρώ και ν' αποκτήσουν "νομιμοποιητικά" σχέδια κ.λπ. μέσω έκδοσης κάποιου τύπου "άδειας νομιμοποίησης".

 

Υ.Γ. Για πιστοποίηση νομίμου περιγράμματος από την οικεία πολεοδομία για κτίσμα προϋφιστάμενο του 55 χρεώνω τον πελάτη 1.000 ευρώ.

 

 

και αμοιβη τοπογραφου μεσα ΙΑΣΟΝΑ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι αμοιβή τοπογραφικού.

Όχι έξοδα αεροφωτογραφιών αν χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.