Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερχεται ο νέος νόμος για τα αυθαίρετα;


JTB

Recommended Posts

Εγώ ξεκαθαρίζω ότι, η αυτοψία κάνει 200 ευρώ.

Εκδοθεί δεν εκδοθεί στη συνέχεια η Βεβαίωση του 4014.

Αν δεν εκδοθεί εισπράττω το 200άρι.

Αν εκδοθεί συμψηφίζω το 200άρι και συνολικά ζητάω 250 ευρώ.

Είμαι ..."φτηνότερος" από σένα φίλε ssouanis!!!!

Όσες φορές ζήτησα 300άρι την πάτησα.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 583
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ ξεκαθαρίζω ότι, η αυτοψία κάνει 200 ευρώ.

Εκδοθεί δεν εκδοθεί στη συνέχεια η Βεβαίωση του 4014.

Αν δεν εκδοθεί εισπράττω το 200άρι.

Αν εκδοθεί συμψηφίζω το 200άρι και συνολικά ζητάω 250 ευρώ.

Είμαι ..."φτηνότερος" από σένα φίλε ssouanis!!!!

Όσες φορές ζήτησα 300άρι την πάτησα.......

 

 

Οπότε Αυτοψία = 200 =>Αν όλα οκ +50 => βεβαίωση, αν οχι οκ => 200 + συμψηφισμός με τη ρύθμιση 4014.Αν δεν κάνει ρύθμιση =>Νο βεβαίωση,νο ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

ερχεται  ο   υδραυλικος  σπιτι  σφιγγει  μια  βρυση  ελαχιστη  τιμη  για  επισκεψη   20  λεπτων   ταριφα  30   ευρω  χωρις  σπουδες  ,  χωρις   εξοδα ,  στην  παραγωγη  απο  τα  18 ,  χωρις   αποδειξη  ,  ,  ξεφτιλα  μεγαλη  για  μηχανικο  να  δουλευει   κανα  3 ωρο  και  μετα  να  παιρνει   αντε  να  μην  πω τι  , μετα  απο  σπουδες  5  χρονων  ,  εξοδα  , και  αλλα  6  χρονια  σκληρο  διαβασμα  στο  λυκειο-γυμνασιο  ,   ξενυκτια  ,  κριμα  ,κριμα  κριμα    και  εμενα  μου  ετυχε  παρομοια  περιπτωση  με  του  ssouani   και  δεν  πηρα  ουτε  ευρω  ο  πελατης  βρηκε  εντος  δεκαημερου  καλοθελητη  μηχανικο  που  του  εδωσε  βεβαιωση    για   την  μεταβιβαση ,  γιαυτο  τωρα  πλεον  ζητω  προκαταβολη   για  την  επισκεψη  διοτι   αλλιως  ειμαι  εκτεθειμενος . δυστυχως  ειμαστε  αναλωσιμοι  πλεον  καθε  χρονο  βγαινουν  χιλιαδες  απο  τα  ελληνικα  και  ξενα  πολυτεχνεια  που  δινουν  και  κανουν  τα  παντα , υποσχονται    στους  παπουδες  μεχρι  και  ανασταση  νεκρων .

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ..."φτηνότερος" από σένα φίλε ssouanis!!!!

Έχω ένα χούι...

Όταν μιλάω με ιδιώτη λέω πάντα τιμή με το ΦΠΑ.

Πολλές φορές, και αυτή είναι μία από αυτές, δεν κάνω την αποφορολόγηση στις κουβέντες μου.

Άρα μάλλον είσαι λίγο ακριβότερος...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι "χούι", τουλάχιστον με την κακή έννοια. Ο αγοραστής - ιδιώτης πελάτης θέλει να ξέρει ΑΚΡΙΒΩΣ τι θα πληρώσει. Τώρα, εάν έχουμε ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ-ΤΕΕ-ΦΠΑ-άρες μάρες κουκουνάρες, ποσώς τον ενδιαφέρει. Απλά, σε περίπτωση που κάποιος μου λέει "μα μου σου του για την αυξημένη αμοιβή μου" του λέω πολύ απλά ότι από αυτά τα "ΔΙΚΑ ΜΟΥ" είναι περίπου το 60% !!!

Link to comment
Share on other sites

ωραίο φόρουμ , το νήμα λέει για το νέο νόμο αυθαιρέτων και οι υπόλοιποι μας ενημερώνουν αναλύοντας  τι χρεώνουν σε βεβαίωση μηχανικού....

  • Upvote 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

ωραίο φόρουμ , το νήμα λέει για το νέο νόμο αυθαιρέτων και οι υπόλοιποι μας ενημερώνουν αναλύοντας  τι χρεώνουν σε βεβαίωση μηχανικού....

 

Νομίζω ότι υπάρχει διαθέσιμη μια άμισθη θέση συντονιστή για το φόρουμ που σε φιλοξενεί.

Γιατί δεν κάνεις ένα αίτημα να αναλάβεις εσύ και να βάλεις μια τάξη ώστε να γίνει πιο ωραίο, ξοδεύοντας λίγες ώρες από την ζωή σου κάθε μέρα?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου νόμος αυθαιρέτων και βεβαίωση είναι εντελώς άσχετα. Δίκιο έχει ο άνθρωπος!

Ποιός ελέγχει παραβάσεις πλέον? Με τη μια βεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα χούι...

Όταν μιλάω με ιδιώτη λέω πάντα τιμή με το ΦΠΑ.

Πολλές φορές, και αυτή είναι μία από αυτές, δεν κάνω την αποφορολόγηση στις κουβέντες μου.

Άρα μάλλον είσαι λίγο ακριβότερος...

 

 

Ποτέ μην είσαι σίγουρος για τίποτε.... (χαχαχαχα)!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.