Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιδοτηση μηχανικων 2013


Recommended Posts

Γίνεται μέσω της ιστοσελίδας www.ependyseis.gr μέχρι 10.05.2013.

Μέχρι 20.05 πηγαίνεις φάκελο με τα δικαιολογητικά στην αρμόδια υπηρεσία.

Είναι απαιτητική δουλειά.

Άμα δεν έχεις ασχοληθεί μέχρι στιγμής, θέλει πολύ διάβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι άκουσα στο σεμινάριο που είναι αναρτημένο στο ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ ότι πρέπει να διακόψουμε τον γενικό ΚΑΔ 71121000 που έχουμε οι περισσότεροι και να βάλουμε τους πιο εξειδικευμένους που έχει από κάτω καθώς ο γενικός δεν είναι επιλέξιμος. Όμως δεν βλέπω κανένα ΚΑΔ που να λέει μελέτη και επίβλεψη αρχιτεκτονικών, ούτε επίβλεψη στατικών (έχει μόνο μελέτη). Μπορεί να έχω πρόβλημα στη δουλειά μου αν βάλω μόνο τους εξειδικευμένους που είναι επιλέξιμοι;

Θα εκτιμούσα πολύ την όποια βοήθεια καθώς ούτε η λογίστριά μου ούτε το ΤΕΕ μπορούν να με βοηθήσουν

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος συνάδελφε; Στο σεμινάριο είπαν ότι δεν πρέπει να έχεις τον γενικό και με έχουν προβληματίσει πολύ μήπως με πετάξουν εκτός.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να με παραπέμψεις στην ερωταπάντηση;

Το ζήτημα είναι να μην υπάρχει κάποιος ΚΑΔ που δεν είναι επιλέξιμος και να υπάρχει σύγχυση πχ αν το plotter χρησιμοποιείται και για τον μη επιλέξιμο.

 

http://iekemtee.sqle...iew.php?id=1173 στο 61 λεπτό

 

Βασικά, έχω πειστεί από το σεμινάριο ότι πρέπει να διακόψω τον γενικό. Το ερώτημά μου είναι αν θα έχω πρόβλημα με την εφορεία στην δουλειά μου

Edited by μηχανικάρα :-D
Link to comment
Share on other sites

Η σύγχυση αυτή υπάρχει, γιατί κάπου λένε ότι αν κρίνει ο αξιολογητής ότι ένα προϊόν καλύπτει και μη επιλέξιμο ΚΑΔ κτλ κτλ μπορεί να κοπεί.

Δε νομίζω ότι θα το κάνουν για τέτοιες περιπτώσεις.

Για περιπτώσεις δλδ που οι ΚΑΔ είναι ουσιαστικά ίδιοι, δλδ τι αρχιτεκτονικές μελέτες τι στατικές.

 

Εγώ το καταλαβαίνω ότι:

έχεις κωδικό για στατικές μελέτες (επιλέξιμο)

και κωδικό για σχεδιασμό νυφικών (μη επιλέξιμο).

Ζητάς να αγοράσεις σχεδιαστήριο.

Ε, μπορεί να σου το κόψουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.