Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η απαξίωση του ΠΕΑ


Inzaghi

Recommended Posts

Ικαρε, σίγουρα θα το δούνε, έστω και ανώνυμα.

Παλιά (απ' ότι μου είπανε και δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω), είχανε <<καθαρίσει>> με ανώνυμο γράμμα αρκετούς δημ. υπαλλήλους που κάνανε επιθεωρήσεις παρά την απαγόρευση. Η διαδικασία που ακολουθείται σε αυτές τις περιπτώσεις είναι διαφορετική, γι' αυτό και δεν το είδαμε στη διαύγεια.

 

Θα πάρουνε την καταγγελία, θα την ψάξουν και θα την αξιολογήσουν και αν δούνε ότι στέκει, τότε ορμάνε. Σε άλλη περίπτωση, αν π.χ. αξιολογηθεί ότι δεν χρήζει άμεσης επέμβασης λόγω αμφιβολιών τότε θα τη θυμηθούνε αν τύχει να <<περνάνε>> από την γειτονιά.

 

Που τα ξέρω; Από το μυαλό μου τα βγάζω :) .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 563
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι συναντησες συναδελφε;;

 

Τίποτε περισσότερο απ' όσα σχεδόν ΟΛΟΙ έχουμε συναντήσει!!!

 

Το σίγουρο είναι ότι θα ασχοληθούνε και θα την αξιολογήσουν.

 

Μακάρι!!!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω πληροφορηθεί πάντως σχετικά με καταγγελίες ΠΕΑ......δεν ασχολούνται εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων... Για απλές πχ έβγαλε κάποιος ΠΕΑ έχοντας υποψίες ότι δεν προσκόμησε φ.ε, ή κάτι παίζει με τις αμοιβές κτλ ξεχάστε το

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Με τίτλο "Φόροι 71% στους ελεύθερους επαγγελματίες των 2.000 ευρώ", ένα πολύ ωραίο άρθρο

αξιζει να διαβαστεί από όλους όσους κάνουν υπερβολικές εκπτώσεις (και όχι μόνο).

 

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1815787

 

Enjoy...

Link to comment
Share on other sites

Η απαξιωση του ΠΕΑ συνεχεια...

 

Συνεννοουμαι με πελατισσα απο την Τεταρτη ακομα για ΠΕΑ για το διαμερισμα της στη Σαλονικη.

Σχεδια ΔΕ μου εδωσε, τα βρηκα μονος μου, τελειωνω τη δουλεια, Τεταρτη βραδυ κανονιζουμε Δευτερα να την παραδωσω, λογω ταξιδιου του ηλικιωμενου ζευγαριου των ιδιοκτητων

Συμφωνουμε και στην τιμη....

 

Και με παιρνουν χτες τηλεφωνο να με ενημερωσουν οτι τους ηρθανε 2 sms για προσφορα ΠΕΑ με 80€ και προσπαθησαν να μου κανουν παζαρια...

Τους εξηγω ευγενεστατα οτι συμφωνηθηκε η τιμη, δηλωθηκε σε πληροφοριακα συστηματα, κοπηκε ΑΠΥ και ειναι μη αναστρεψιμη κατασταση και κλεινουμε, δινοντας ραντεβου σημερα στις 9

 

Αφου ο παππους μου γκρινιαξε γιατι εμφανιστηκα 9παρα5 και με περιμεναν, σταματησαν να ειναι ευγενικοι....

"Μας εξαπατησες"

"Μας κοροιδεψες"

"Ειδες Βασιλικη? Ο αλλος ηθελε 80€ κι εσυ δινεις 150€ τωρα"

"Θα σου δωσω 120€ και αμα θελεις"

"Το επομενο σπιτι μας να μας το κανεις με 40€"

 

Και καπου εκει ο Γιαννης ανεβαζει στροφες.....

"Σε ποιον νομιζετε πως μιλατε Κυριε? Ποιος νομιζετε οτι ειστε? Στη λαικη βρισκετε ή μιλατε σε κανα μπακαλη? Δε σας υποχρεωσε κανεις να ερθετε σε μενα, συμφωνησαμε στην τιμη και μαλιστα σας την ανεφερα 2 φορες. Ας μου το λεγατε τοτε, οχι τωρα. Σα δε ντρεπεστε λιγο, ετσι φερεστε σε επιστημονα ανθρωπο"

 

Η τελευταια φραση που ακουσα ηταν "συγνωμη, εχεις δικιο" και καπου εκει εφυγα σπινιαριστος....

 

Αυτοι ειμαστε, καλα να παθουμε

Εμεις φταιμε που καταντησε το ΠΕΑ ενα κωλοχαρτο και τιποτα παραπανω.

Εμεις φταιμε που μας κουνανε το 50αρικο και τρεχουμε σα ψωμολυσες.

 

Εγω την αξιοπρεπεια μου τη βαζω πανω απο καθε 50αρικο και δεν επιτρεπω σε κανενα καραγκιοζη κωλογερο (συγχωρηστε με για τις εκφρασεις) να μου φερεται λες και ειμαι σκλαβος του επειδη με πληρωνει ενα κομματι ψωμι και δε σεβεται τον κοπο μου, τον ιδρωτα μου, τις γνωσεις μου, την εμπειρια μου και τα χρονια σπουδων μου....

 

Κι απο την αλλη, μετα απο λιγες ωρες, πελατης μου δινει τα διπλασια, με το χαμογελο στα χειλη και με ενα τεραστιο ευχαριστω για ολα οσα του προσεφερα (σχεδια, κτηματολογια κλπ)

Βλεπετε, εκεινος ηταν μεγαλωμενος στη Γερμανια...

Ναι, αυτην που βριζουμε επειδη θελει να μας κανει ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...

 

Καληνυχτα Ελλαδα...

Edited by Inzaghi
  • Upvote 8
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.