Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η απαξίωση του ΠΕΑ


Inzaghi

Recommended Posts

καταρχας ιουλιε ο κουρτης ειπε πολλα παραπανω

υστερα θα θελα να δω πολλους νεοπες να διαχειριζονται κατι πελατακια

χμμμμ που θα σκασουν χμμμμ κανα μυριο ευρω για κανα 5αστερο ξενοδοχειο

μη τα ισοπεδωνουμε ολα....

 

Η αρνητικη ηταν για πολλα αλλα τεσπα

 

και οσο για το εξωτερικο... ναι εχετε δικιο και το ΜΙΤ για τα μπαζα ειναι....

 

εδω οι δικοι μας ουτε βισματα στα διδακτωρικα, στις γραμματειες, ουτε καν στις πτυχιακες

 

 

προσεχτε τα οφφ τοπικ δειτε τα αυτα σαν μια παρενθεση τελος απο μενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 563
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δίκιο έχεις κι εσύ, αυτά όμως που έγραψα κι εγώ ισχύουν για το 80% των μελετητικών γραφείων. Κλείνω κι εγώ την εκτός θέματος παρένθεση.

Link to comment
Share on other sites

'Julius Caesar'

 

το βασικο δεν ξερω αν τοχες καταλαβει αλλα τωρα ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ σιγουρα το καταλαβες ειναι ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ-ΦΕΡΝΕΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ!!!

 

ολοι δουλεια κανουμε........ΠΕΛΑΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ.....

 

συναδελφος που μουφερε ΠΕΑ και με καλη τιμη ΑΝΩ της νομιμης πηρε αβιαστα αβαδιστα αφου μουκοψε ΑΠΥ ποσα λες?

 

 

πες ενα ποσοστο !!

 

και μιλαμε για πεα 20000λ+

 

και ειμαι και πολυ χαρουμενος ευχαριστημενος που του τοδωσα

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αναβιωνοντας το θεμα της απαξιωσης του ΠΕΑ, σημερα περπατωντας στην Τσιμισκη (Θεσσαλονικη) πετυχα εκ νεου τους ιδιοκτητες μεζονετας στο Πανοραμα που ηθελαν να βγαλω Β ενα αμονωτο παρανομο ημιυπογειο που εγινε διαμερισμα, ενω εβγαινε καραμπινατο Η....

Ειχα αρνηθει τοτε, προφανως με θεωρησαν μαλακα και τους παρεπεμψα σε αλλο συναδελφο που θα το δεχοταν

 

Σε ερωτηση μου αν τακτοποιηθηκαν, περιχαρεις μου απαντησαν πως ο "συναδελφος" δεχθηκε με 100€ να το βγαλει Β και ολα καλα...

Στο τελος μου ειπαν με συμπονοια "να, ειδες? στα λεγαμε εμεις, τωρα θα τα ειχες εσυ αυτα τα 100€"

 

Προσπαθησα να μην αντιδρασω, χαιρετησα ευγενικα και επιταχυνα το βημα μου...

 

Αυτοι ειμαστε, καλα να παθουμε

  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε βαθος χρόνου Inzaghi εσύ θα βγεις κερδισμένος και ο "βολικός συνάδελφος" χαμένος, οπότε μη χολοσκάς.

Αλήθεια, πήρε 100 παραπάνω από την αμοιβή, ή 100 σύνολο. Όχι ότι παίζει ιδιαίτερο ρόλο, απλά για εγκυκλοπαιδικές γνώσεις :smile:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Είσαι κακοοοός .... :grin:

 

Τον έκαψες τον κρετίνο...

 

Τα > Β είναι βούτυρο στο ψωμί της ΕΥΕΠΕΝ.

Είναι εύκολο να εντοπίσεις τη βλακεία.

Φαντάσου σε λίγους μήνες να σου ζητήσουν να τους ξαναβγάλεις το ΠΕΑ που ακυρώθηκε. Τι τιμή θα τους ζητήσεις;

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

100€ τελικη πηρε...

Δε θελω και πολυ να βαρεσω καταγγελια....

Στο οριο ειμαι... σε ττεοιες περιπτωσεις το πνευμα συναδελφικοτητας παει περιπατο....

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μα ΑΥΤΟΣ που κάνει ΠΡΩΤΟΣ την λαμογιά στέλνει περίπατο το πνεύμα συναδερφικότητας και όχι ΕΣΥ που ΜΕΤΑ βαράς την καταγγελία!!!

 

Το θέμα προς όλους (και σε εμένα πρώτο) είναι... Κάνεις ή όχι την καταγγελία???

Link to comment
Share on other sites

Στείλε του δώρο μια φωτογραφία από τον κήπο του χωριού του που σε λίγο καιρό εκεί θα βρίσκεται για να φυτεύει μαρούλια......

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Inzaghi, αν είναι γνωστός και εγώ οδήγησα τον πελάτη εκεί, δεν θ έκανα καταγγελία (λέω έξω απ' τον χορό).

Αν ήταν άσχετος και μου έτρωγε την δουλειά, θα την έκανα. Όπως λέει και ο ΔΠΘίτης, αυτός είναι ο κακός της υπόθεσης.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.