Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η απαξίωση του ΠΕΑ


Inzaghi

Recommended Posts

φοβαμαι μονο την μερα που δε θα μεινω στα λογια

+1 ιντζακι

 

( ΑΛΛΑΞΕ ΑΒΑΤΑΡ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΕΧΩ ΛΕΜΕ :mrgreen: )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 563
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι, συγκρατουμαι.

Με τα λογια θα τον κανω να καταλαβει οτι δεν τον παιρνει....

Δε σεβομαι κανενα που δε με σεβεται

Αλλα δε χτυπαω κανεναν

 

Και το αβαταρ θα μεινει εκει να θυμιζει σε ολο τον ποδοσφαιροφιλο κοσμο αυτον το μεγαλο τρομοκρατη που περασε ποτε απο τα ευρωπαικα γηπεδα... 8-)

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε και γω δε θα σαπακιασω κανεναν ειπαμε 8-)

 

αν ειναι ο πιππο δε θυμαμαι τι μου χες πει αλλη φορα

εγω χασογκολη τον εμαθα χασογκολη θα τον λεω

 

εκτος αν ειναι ο αδελφος του ....

 

forza fiorentina

Link to comment
Share on other sites

Inzaghi μάλλον στο τέλος δεν ήθελες να γράψεις "καληνύχτα Ελλάδα", αλλά όπως λέει και το άσμα... "καληνύχτα μ@λ@κ@, η ζωή έχει πλάκα" ... ή μάλλον "η ζωή σου κάνει πλάκα".

 

Διαβάζω όλα αυτά εδώ πέρα. δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με ΠΕΑ (τα έδινα σε συνάδερφό μου άνω 10 ετίας ΓΚΡΡΡ) και την άλλη Τρίτη ξεκινάω στο ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ σεμινάρια ... με Γ@ΜΑΤΗ ψυχολογία!!!! :sad:

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πεις φίλε μου τα... 450€ τα έχω δώσει εδώ και πολύυυυυ καιρό!!!!

 

ΥΓ: Πάντως, εάν μπορούσα να γίνω τόοοτε εκείνον τον καιρό (τα παλιά τα χρόνια που μας λέγανε στα παραμύθια) επιθεωρητής, τουλάχιστον τώρα θα είχα κάνει ΣΙΓΟΥΡΑ απόσβεση. Δεν είχα πολλά ΠΕΑ, αλλά έστω κι αυτά δεν θα τα έδινα σε συνεργάτη...

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια τις τελευταίες 2 φορές πριν καμιά εβδομάδα περίπου, κοντραρίστικα πολύ άσχημα με πελάτες....Πολύ όμως....Και επειδή όπως έχω γράψει και αλλού θεωρώ τον εαυτό μου περιστασιακό προς το ελεύθερο επάγγελμα όπερ σημαίνει ότι δεν με ενδιαφέρει το όνομα στην πιάτσα κτλ όμορφα....Δεν το έχω για πολύ, (όταν με μειώνουν ή βλέπω ότι πάνε να με κοριοδέψουν), να αντιδράσω άσχημα....είναι και ο χαρακτήρας μου....οπότε...δεν το'χω...

Ετσι λοιπόν βλέποντας αυτά τελευταία, βλέποντας πως οι δουλειές των ΠΕΑ έχουν μειωθεί κατά πολύ, μα πάρα πολύ...(πέρισυ Ιούνιο είχα κάνει καμιά 20αριά και φέτος 3 από μέσα Μαίου...με το ζόρι και ψιλοσκοτωμένα...), ρίχνω μαύρη πέτρα και δεν ξανασχολούμαι εκτός εξαιρετικών περιπτώσεων. Εχω και τον ένα να λέει εγώ να μην βγάλω κάτι? Ο άλλος να μην βγάλω που σε σύστησα? Ο πελάτης να λέει εγώ δίνω μέχρι 80......Αντε γειά!!!!

Σαχλαμάρα και μισή κατάντησε...κατάντια....το χαρτί και το χαρτί...πάρτε το και σκουπιστείτε που μου νοικιάζουν κάτι γεροντάκια 3-4 σπίτια και ζορίζονται και στο 50άρικο...Αντε για τσαγάκι... Θα βρώ κάτι άλλο να κάνω πιο αποδοτικό, τουλάχιστον να μην μου σπάνε τα τσόκια καλοκαιριάτικα...

Καλή συνέχεια στους κομμάντο των ΠΕΑ......

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Η απαξιωση του ΠΕΑ συνεχεια...

 

Συνεννοουμαι με πελατισσα απο την Τεταρτη ακομα για ΠΕΑ για το διαμερισμα της στη Σαλονικη.

Σχεδια ΔΕ μου εδωσε, τα βρηκα μονος μου, τελειωνω τη δουλεια, Τεταρτη βραδυ κανονιζουμε Δευτερα να την παραδωσω, λογω ταξιδιου του ηλικιωμενου ζευγαριου των ιδιοκτητων

Συμφωνουμε και στην τιμη....

 

Και με παιρνουν χτες τηλεφωνο να με ενημερωσουν οτι τους ηρθανε 2 sms για προσφορα ΠΕΑ με 80€ και προσπαθησαν να μου κανουν παζαρια...

Τους εξηγω ευγενεστατα οτι συμφωνηθηκε η τιμη, δηλωθηκε σε πληροφοριακα συστηματα, κοπηκε ΑΠΥ και ειναι μη αναστρεψιμη κατασταση και κλεινουμε, δινοντας ραντεβου σημερα στις 9

 

Αφου ο παππους μου γκρινιαξε γιατι εμφανιστηκα 9παρα5 και με περιμεναν, σταματησαν να ειναι ευγενικοι....

"Μας εξαπατησες"

"Μας κοροιδεψες"

"Ειδες Βασιλικη? Ο αλλος ηθελε 80€ κι εσυ δινεις 150€ τωρα"

"Θα σου δωσω 120€ και αμα θελεις"

"Το επομενο σπιτι μας να μας το κανεις με 40€"

 

Και καπου εκει ο Γιαννης ανεβαζει στροφες.....

"Σε ποιον νομιζετε πως μιλατε Κυριε? Ποιος νομιζετε οτι ειστε? Στη λαικη βρισκετε ή μιλατε σε κανα μπακαλη? Δε σας υποχρεωσε κανεις να ερθετε σε μενα, συμφωνησαμε στην τιμη και μαλιστα σας την ανεφερα 2 φορες. Ας μου το λεγατε τοτε, οχι τωρα. Σα δε ντρεπεστε λιγο, ετσι φερεστε σε επιστημονα ανθρωπο"

 

Η τελευταια φραση που ακουσα ηταν "συγνωμη, εχεις δικιο" και καπου εκει εφυγα σπινιαριστος....

 

Αυτοι ειμαστε, καλα να παθουμε

Εμεις φταιμε που καταντησε το ΠΕΑ ενα κωλοχαρτο και τιποτα παραπανω.

Εμεις φταιμε που μας κουνανε το 50αρικο και τρεχουμε σα ψωμολυσες.

 

Εγω την αξιοπρεπεια μου τη βαζω πανω απο καθε 50αρικο και δεν επιτρεπω σε κανενα καραγκιοζη κωλογερο (συγχωρηστε με για τις εκφρασεις) να μου φερεται λες και ειμαι σκλαβος του επειδη με πληρωνει ενα κομματι ψωμι και δε σεβεται τον κοπο μου, τον ιδρωτα μου, τις γνωσεις μου, την εμπειρια μου και τα χρονια σπουδων μου....

 

Κι απο την αλλη, μετα απο λιγες ωρες, πελατης μου δινει τα διπλασια, με το χαμογελο στα χειλη και με ενα τεραστιο ευχαριστω για ολα οσα του προσεφερα (σχεδια, κτηματολογια κλπ)

Βλεπετε, εκεινος ηταν μεγαλωμενος στη Γερμανια...

Ναι, αυτην που βριζουμε επειδη θελει να μας κανει ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...

 

Καληνυχτα Ελλαδα...

 

Έλεος πραγματικά....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

τα ΠΕΑ τερμα.....1,2 τον μηνα με το ζορι .........μονο σαν χαρτζηλικι μπορεις να τα δεις ,οχι σαν ενασχοληση πλεον....

 

οι τηλεπωλησεις τα κατεστρεψαν, τα ΠΕΑ  και η πρωτοφανης λυσσα που οι  ΄΄επιθεωρητες΄΄  κηνηγουν τους πελατες.......γνωστοι μου  , μου λενε , οτι βαρεθηκαν παρακαλια επιθεωρητων , να τους επιθεωρησουν το σπιτι..........., ....παντως οταν δεν μας πειραζαν παλιοτερα τηλεπωλησεις των 150 ευρω, να μη μας πειραζουν τωρα και τηλεπωλησεις των 100 ευρω..........θεμα χρονου ειναι, οταν κηνηγας  τοσο τον πελατη, να κατεβουν οι τιμες.......

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.