Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι

Στο προσάρτημα συμπληρώνω όλα τα στοιχεία ή μόνο το όνομα που θέλω να αλλάξω? Πρέπει να το υποβάλλω στο υπεκα το αρχείο?
Link to comment
Share on other sites

Για το αν εντάσσονται αυθαίρετα που έχουν ολοκληρώσει μέχρι τη δεύτερη φάση του Τρίτση καμία γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Εντασσονται. Θελεις νομιμοποιητικο στοιχειο και η 2η φαση σου αρκει

Για τον ιδιο λογο και στα αυθαιρετα η ολοκληρωση της 2ης φασης θεωρειται αδεια...

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω αυτό ήξερα, αλλά πελάτη τον κόψανε γιατί δεν έχει λέει εξαίρεση από κατεδάφιση, αφού δεν ολοκλήρωσε την τρίτη φάση.

Εντωμεταξύ διαβάζω στον οδηγό του προγράμματος και κάνει λόγο για "νομιμοποιητικό έγγραφο π.χ. εξαίρεση από κατεδάφιση".

Αν θυμάμαι καλά με τη δεύτερη φάση του Τρίτση, έπαιρνες αναστολή από κατεδάφιση και για να πάρεις οριστική εξαίρεση έπρεπε να προηγηθεί αυτοψία της νομαρχίας. Γιαυτό κρατάω και μία πισινή μήπως έχει δίκιο η τράπεζα...

Link to comment
Share on other sites

για το εξοικονομώ πρέπει να έχω δηλώσει ξεχωριστή τιμή για την εγκατάσταση θερμοστατικών βαλβίδων?έχω βάλει ξεχωριστά για εγκατάσταση ηλιακου,λεβητα(μέσα στη τιμή είναι καμινάδα.κυκλοφορητής) αλλά όχι για εγκατάσταση θερμοστατικών βαλβίδων...

Link to comment
Share on other sites

σημερα με ενημέρωσε η εθνική τράπεζα οτι συνάδελφος κατέθεσε τελικό φάκελο(τιμολόγια, 2ο πιστοπ) για το εξοικονομώ στις 5 Φεβρουαρίου και πιστώθηκε το ποσό όλο στις 11 Φεβρουαρίου..ακόμη και η διευθύντρια της τράπεζας δεν το πίστευε...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει τυχει σε καποιον στην καταθεση 2ου φακελου προμηθευτης να λεει οτι δε μπορει να κοψει τιμολογιο εγκαταστασης αλλα μονο προμηθειας και το τιμολογιο εγκαταστασης θα το κοψει καποιος πχ συνεργαζομενος θερμουδραυλικος που δεν ειχε δηλωθει στην καταθεση του 1ου φακελου?

Τι γινεται σε αυτην την περιπτωση που την προκαταβολη την εχει λαβει ΟΛΗ ο προμηθευτης αλλα τα τελικα πιστωτικα τιμολογια θα ειναι επιμερισμενα σε 2 εκ των οποιων το ενα δε θα ειναι καν δηλωμενο?

Link to comment
Share on other sites

για το εξοικονομώ πρέπει να έχω δηλώσει ξεχωριστή τιμή για την εγκατάσταση θερμοστατικών βαλβίδων?έχω βάλει ξεχωριστά για εγκατάσταση ηλιακου,λεβητα(μέσα στη τιμή είναι καμινάδα.κυκλοφορητής) αλλά όχι για εγκατάσταση θερμοστατικών βαλβίδων...

 

Οι θερμοστατικές βαλβίδες έχω την εντύπωση ότι εντάσσονται στην κατηγορία "3.Γ. Διατάξεις αυτόματου ελέγχου της λειτουργίας του συστήµατος θέρµανσης". Τουλάχιστον εγώ εκεί τις έβαλα όταν μου έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω αυτό ήξερα, αλλά πελάτη τον κόψανε γιατί δεν έχει λέει εξαίρεση από κατεδάφιση, αφού δεν ολοκλήρωσε την τρίτη φάση.

Εντωμεταξύ διαβάζω στον οδηγό του προγράμματος και κάνει λόγο για "νομιμοποιητικό έγγραφο π.χ. εξαίρεση από κατεδάφιση".

Αν θυμάμαι καλά με τη δεύτερη φάση του Τρίτση, έπαιρνες αναστολή από κατεδάφιση και για να πάρεις οριστική εξαίρεση έπρεπε να προηγηθεί αυτοψία της νομαρχίας. Γιαυτό κρατάω και μία πισινή μήπως έχει δίκιο η τράπεζα...

 

Μήπως τον συγκεκριμένο πελάτη τον κόψανε γιατί το κτήριό του ήταν εντός σχεδίου πόλεως; Σ' αυτή την περίπτωση δε θεωρείται νόμιμος, πρέπει οπωσδήποτε να ολοκληρωθεί η τρίτη φάση. Στα εκτός σχεδίου απ' ότι ξέρω δεν μπορείς να πας σε οριστική εξαίρεση. Ας με διορθώσει κάποιος αν γνωρίζει καλύτερα το θέμα. Πάντως για τα εντός σχεδίου είμαι σίγουρη γιατί μου 'χε τύχει περίπτωση και το χα ψάξει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.