Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Βασικά υπάρχουν οι εξής κατηγορίες πελατών.

 

Κατηγορία 1η. Δεν έχουν υποβάλει ακόμα αίτημα για προέγκριση δανείου. Δεν γίνονται δεκτές νέες αιτήσεις.

Κατηγορία 2η .Έχουν υποβάλει αίτημα για πρέγκριση δανείου και δεν έχουν πάρει ακόμα απάντηση. Άγνωστο τι θα συμβεί.

Κατηγορία 3η .Έχουν υποβάλει αίτημα για πρέγκριση δανείου και έγινε αποδεκτή απλά δεν έχουν καταθέσει φάκελο. Άγνωστο τι θα συμβεί.

Κατηγορία 4η .Έχουν υποβάλει αίτημα για πρέγκριση δανείου και έγινε αποδεκτή έχουν καταθέσει φάκελο απλά δεν έχουν πάρει προέγκριση για να σταλθεί ο φάκελος στοΕΤΕΑΝ. Άγνωστο τι θα συμβεί

Από εκεί και πέρα όσοι βρίσκονται σε κάποιο από τα επόμενα στάδια δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα.

Βέβαια σε αυτό το μπ@@@@λο που κάποιοι το ονομάζουν κράτος όλα να τα περιμένει κανείς.

Τουλάχιστον στις τράπεζες θα έπρεπε να είχαν ξεκαθαρίσει τι γίνεται.

 

Κατηγορία 1,2,3 δεν θα συμβεί τίποτα. Άκυρη η διαδικασία προς το παρον.

Κατηγορία 4 όντως δεν είναι ακόμα γνωστό τι θα γίνει.

Edited by makis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρωτησα σημερα σε πειραιως και εθνικη τραπεζα στην πελοποννησο εαν γνωριζουν οτι στη μακεδονια σταματησε το προγραμμα. μου ειπαν οτι το γνωριζουν αλλα σε αυτους δεν εχουν πει κατι αλλο. αρα δεχονται κανονικα και νεες αιτησεις για προεγκρισεις δανειου.και εννοειται οτι προχωρανε κανονικα ολες οι υποθεσεις που βρισκονται σε επομενα σταδια .

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από έμπιστο άνθρωπο (εγώ προσωπικά το πιστεύω)

Όχι απλά δεν θα προχωρήσει καμία υπόθεση από τις 4 που περιγράφει ο kostas_super_3, αλλά τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα.

Δεν γνωρίζουν εάν θα πληρωθούν και όλες οι τελειωμένες περιπτώσεις που απλά περιμένουν την εκταμίευση.

Tragic

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και για δεδομένα ελλάδας μου φαίνεται εξωπραγματικό...Ειδικά ωφελούμενοι στο στάδιο της τελικής εκταμίευσης

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζουν εάν θα πληρωθούν και όλες οι τελειωμένες περιπτώσεις που απλά περιμένουν την εκταμίευση.

 

Παρόλο που τα έχουμε δεί όλα στην Ελλάδα, αυτό δεν πιστεύω οτι μπορεί να γίνει.

Και αν γίνει πως θα περιμένουν στο μέλλον σ' ενα ανάλογο πρόγραμμα να τους εμπιστευτεί ο κόσμος?

Link to comment
Share on other sites

με την Εθνική τράπεζα που μιλησα στην Αθήνα μου είπαν οτι απλά δεν δέχονται νέες αιτήσεις..η eurobank μου είπε οτι όσοι έχουν πάρει έγκριση απο υπεκα ούτε αυτοί έχουν πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρέπει να βάλουν στη σελίδα του ΥΠΕΚΑ ένα «κουμπάκι» που να οδηγεί στο Μηχανικός για να μπορεί ο κόσμος να έχει και κάποια ενημέρωση γιατί αν περιμένει από το Υπουργείο «μας»… :sad:

Link to comment
Share on other sites

με την Εθνική τράπεζα που μιλησα στην Αθήνα μου είπαν οτι απλά δεν δέχονται νέες αιτήσεις..η eurobank μου είπε οτι όσοι έχουν πάρει έγκριση απο υπεκα ούτε αυτοί έχουν πρόβλημα...

δεν δέχονται πού? στην Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.