Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Μπορεί να σου πούμε ότι εδώ όλοι το κάνουμε (λέμε τώρα), κάντο και σύ.

Αν όμως ψάξουν την περίπτωσή σου, δεν μπορείς να το επικαλεστείς σαν δικαιολογία και θα υποστείς τις κυρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ξέρω αυτό λέω και γω και πολύ απλά με αντιμετωπίζουν σαν εξωγήινο. Τέλος πάντων ευχαριστώ, κακώς ρώτησα, ήταν προφανής η απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, το ότι με ανοησίες του τύπου <<το κάνουν οι περισσότεροι>> και <<δεν φαίνεται>> πάνε να σε τουμπάρουν, είναι ξεκάθαρο.

 

Δεύτερον, όπως σωστά λέει και ο συνάδελφος antloukidis, ο καθένας μπορεί να πει οτιδήποτε στον καθένα. Τις συνέπειες όμως (που είναι και αυστηρότατες γιατί μιλάμε για πρόταση συμμετοχής σε απάτη, όταν μάλιστα ο επιθεωρητής υποτίθεται ότι εκπροσωπεί τα συμφέροντα του δημοσίου) θα τις υποστεί ο επιθεωρητής μόνος του.

 

Τρίτον και τελευταίο, ήδη η επαγγελματική σου συνείδηση και αξιοπρέπεια σου λέει τι θα κάνεις. Εγώ σου προτείνω να το κάνεις με απότομο τρόπο για να τους κόψεις το βήχα από την αρχή.

 

Βέβαια στο φόρουμ δεν πιστεύω ότι θα βρισκόταν κάποιος που θα σου πρότεινε κάτι διαφορετικό. Από όσο ξέρω τους συμμετέχοντες, κανένας.

Πολλοί από μας έχουμε χάσει δουλειές ακόμα και για θέματα που δεν επιφέρουν τέτοιες κυρώσεις.

 

Νομίζω πάντως ότι έκανες πολύ καλά που ρώτησες για να βλέπουμε ότι δεν είμαστε λίγοι.

Αυτοί είναι οι εξωγήινοι που έχουν μάθει στη λαμογιά και δεν καταλαβαίνουν ότι έχουν να κάνουν με μηχανικό.

Edited by hkamp
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Οι περισότεροι λέβητες έχουν εσωτερική αντιστάθμιση άρα ας βάλουν και ένα αισθητήριο ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ θερμοκρασίας με αστείο κόστος που θα τους δώσει πραγματική αντιστάθμιση όπως την θέλει ο ΚΕΝΑΚ και ας πάρουν τα 600 euro. Αλλά όχι έτσι μόνο με το λέβητα.

Link to comment
Share on other sites

ενα φιλαρακι που ειναι γατα γκουχ γκουχ ειπε οτι 1 μακακια θελει 50 αμορτισερ για να αποσβεστει.....

αλλα υπνο θα χασεις

Link to comment
Share on other sites

Οι περισότεροι λέβητες έχουν εσωτερική αντιστάθμιση άρα ας βάλουν και ένα αισθητήριο ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ θερμοκρασίας με αστείο κόστος που θα τους δώσει πραγματική αντιστάθμιση όπως την θέλει ο ΚΕΝΑΚ και ας πάρουν τα 600 euro. Αλλά όχι έτσι μόνο με το λέβητα.

 

Ο συγκεκριμένος λέβητας που έβαλε δεν έχει σύστημα αντιστάθμισης αλλά έχει πλακέτα που μπορεί να δεχθεί πρόσθετο kit αντιστάθμισης. Και φυσικά, αυτός ο αισθητήρας εξωτερικής θερμοκρασίας που λες, δε θα υπάρχει πουθενά και αυτό φαίνεται.

 

Αρκετά σας απασχόλησα, θα του το αποκλείσω και θα τελειώνει το θέμα. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ρωτησω κατι...

 

αντε και εβαλε το κιτ

και αντε και κοψαν τιμολογιο και τσεπωσαν τα 600 ευρω

 

και ξαφνικα βλεπεις εξω απο το σπιτι 10 swat 3 ελικοπτερα

3 στρατιωτικες αυρες και τον τσακ νορρις

 

μπαινουν στο σπιτι ( α και την παλαβιαρα την γκοθικ απο το ncis )

 

κοιτουν τον λεβητα και λειπει το κιτ

 

αν τους πεις " χαλασε και το πηρε ο μαστορας για αλλαγη" θα σε πανε σηκωτο?

 

ρωταω για να καταλαβω αυτος ο ελεγχος πιο πολυ σε τετοια θεματα πως γινεται

 

εδιτ

και καλα θα κανεις; κοψε βηχα στο τσακ μπαμ  λιβ25

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

:D Ήσουν τόσο παραστατικός που άκουγα ακόμα και τον ήχο των ελικοπτέρων να κατεβαίνουν στο σπίτι!! 

 

Πέρα απ' την πλάκα ούτε και γω ξέρω πώς γίνεται αυτός ο έλεγχος. Απ' την άλλη πάλι αν μου λέγανε ότι ο λέβητας έχει αντιστάθμιση και μου κόβαν τιμολόγιο, ούτε αυτό μπορούσα να το ελέγξω αν ισχύει. Αλλά απ' τη στιγμή που ξέρω ότι δεν έχει, δε μου ρχεται καλά να το λάβω και υπόψιν μου και να αναβαθμίσω την κατηγορία. 

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε φιλε μου και δε το συζηταω

απλα κ αυτος ο ελεγχος πια σαυτο το κρατος πως γινεται δλδ?

 

EDIT

εντυπωσιαζομαι με πολλους ιδιωκτητες, συναδελφους, μαστορους, εμπορους που δεν εχουν καταλαβει

ακομα και σημερα πως οτι κανεις το βρισκεις μπροστα σου

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

liv25k θα τον τιμολογήσουν στο όριο των 5.000 και θέλουν και άλλα 600; ή δεν θα τον φτάσουν στο όριο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.