Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Έτσι την πάτησα δύο φορές.

Μόλις ο πελάτης βγήκε για προσφορές, και άκουσε τόσο με το πρόγραμμα - τόσο χωρίς, μου είπε τελικά "άσε δεν...."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω τους λεω να κανουν το αλλο...

Να παρουν μια προσφορα χωρις να αναφερουν για το προγραμμα καθολου, με ΦΠΑ, νομιμα...

Και αμεσως μετα να ζητησουν να προσαρμοστει στα δεδομενα του προγραμματος....

 

Τι θα πουνε? Οτι το ιδιο υλικο κοστιζει περισσοτερο αν τοποθετηθει μεσω επιχορηγησης?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τι θα του πούνε;

Ότι το κούφωμα για το πρόγραμμα πρέπει να είναι e-low και διάφορα τέτοια για αυτό είναι ακριβότερο.

Ότι η εξωτερική μόνωση για το πρόγραμμα πρέπει να είναι 7εκ, ενώ η προσφορά ήταν για 5εκ

Κάτι αντίστοιχο για τον λέβητα

Και διάφορα τέτοια εμπορικά......

 

 

 

υ.γ. Αυτό είναι το εμπόριο αγαπητοί. Και όσοι από εμάς δεν γίνουμε έμποροι, δηλαδή δεν θα μάθουμε να πουλάμε τον εαυτό μας, θα σβήσουμε από τον χάρτη (Προσωπικά δεν προλαβαίνω να αλλάξω...)

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο τις προσφορες τις αναλαμβανω εγω, σε δικους μου...

Αν θελει, ας φερει προσφορες και ο πελατης, απλως θα καταλαβει τη διαφορα τιμης...

Link to comment
Share on other sites

 

Τι θα πουνε? Οτι το ιδιο υλικο κοστιζει περισσοτερο αν τοποθετηθει μεσω επιχορηγησης?

 

Όχι. Θα πούνε ότι μέσω προγράμματος θα πάρουν τα λεφτά τους σε κανένα 5μηνο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και είναι λογικό νομίζω ποιος τρελός θα πιστώσει χρήματα στο ελληνικό δημόσιο χωρίς όφελος. Αυτό είναι κανόνας στην αγορά γενικότερα άλλωστε, διαφορετικός τρόπος πληρωμής διαφορετική και η τιμή αρκεί να κυμαίνεται στα πλαίσια της λογικής.

Edited by nzerman
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα πούνε ότι μέσω προγράμματος θα πάρουν τα λεφτά τους σε κανένα 5μηνο.

Και επίσης θα πούνε "να σου κάνω ένα 25%-30% έκπτωση και μιά μικρή υποτιμολόγηση (λιγότερο ΦΠΑ), το περάσαμε το 35% του προγράμματος, και γλυτώσαμε και τη χαρτούρα, το τρέξιμο και το περίμενε, και σε δυό βδομάδες έτοιμο το σπίτι"

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτό παραμένει στα +++ του προγράμματος, αλλά αρκετούς δεν τους ενδιαφέρει ή καλύπτονται με κάποιες ευκολίες που κάνουν οι προμηθευτές.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.