Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

 

  1. CE ίσως να έχουν (δεν νομίζω). Άλλη πιστοποίηση για ποιό πράγμα? (ούτε U μπαίνει πουθενά, ούτε σκίαση, ούτε κάτι άλλο)

 

 

Όχι και εγώ αυτό πιστεύω απλά ήθελα μία επιβεβαίωση.. Είπα μήπως υπάρχει κάτι που δεν γνωρίζω.

 

Δηλαδή αν με μία επέμβαση πχ αντλία, πιάσω την κατηγορία ή το 30%, μετά μπορώ να πάω να αλλάξω 2 παράθυρα πχ έτσι γιατί το καλύπτει το πρόγραμμα? Η ότι άλλο, μέχρι 15.000 με ΦΠΑ?

 

Εσύ όταν περνάς τις παρεμβάσεις στο πρόγραμμα τις περνάς όλες μαζί και εξετάζεις πόσο αναβαθμίζεται ενεργειακά η κατοικία. Δεν τις βάζεις μία μία να δεις ποια προσφέρει περισσότερο. Προφάνως και η θερμομόνωση πχ θα συνεισφέρει περισσότερο από ένα παραθυράκι που θα αλλάξεις αλλά αφού το πρόγραμμα σου δίνει τη δυνατότητα να τα κάνεις και τα δύο (εφόσον είσαι εντός προϋπολογισμού) τα κάνεις και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξαναμπερδεύτηκα στα σενάρια θα βάλεις ΚΑΙ σενάριο με σίτες (λίγο κουφό μου φαίνεται) πχ ή 1-2 παντζούρια (πάλι κουφό), ή ΕΝΑ με όλες τις παρεμβάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να δώσεις στην τράπεζα την απάντηση της ΕΥΕΠΕΝ?

 

Ικαρε στο σενάριο δεν φαίνονται παντζούρια και σίτες. (εκτος από την επικεφαλλίδα ίσως)

 

Τα γράφεις όμως στο έντυπο VII.

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Ένα σενάριο βάζεις με όλες τις παρεμβάσεις. Αλλά τα παντζούρια προφανώς δεν επηρεάζουν κάπου. Αν με ρωτάς αν τα γράφω ως τίτλο στο σενάριο, στη δεύτερη σελίδα του ΠΕΑ, προσωπικά το γράφω, απλά για να υπάρχει

πχ γράφω Εξωτερική θερμομόνωση κελύφους, Αντικατάσταση κουφωμάτων, Αντικατάσταση ρολών ή κάτι τέτοιο...

 

antloukidis η απάντηση δεν ήταν έγγραφη αλλά τηλεφωνική. δεν έχω κάτι να τους δώσω... οπότε απλά σκέφτομαι να μετατρέψω την προσφορά από σήτες σε παντζούρια.

Edited by Fade2Black
Link to comment
Share on other sites

Στο πίσω μέρος του ΠΕΑ κάνουμε 1 σενάριο και μόνο με όλες τις παρεμβάσεις μαζί, αναλυτικά στο VII.....Ευχαριστώ παίδες, γιατί θέλει να αλλάξει και ένα παράθυρο και του έλεγα μη μας κόψουν... 

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο σόρυ που σας ζάλισα...

 

Εστω γράφω σαν σενάριο αντλία, θερμ δώματος, αλλαγή κουφωμάτων... Με την αντλία μόνο μπαίνει στο πρόγραμμα...

Το κόστος όμως υπερβαίνει τα 15.000 και αποφασίζει να βάλει μόνο την αντλία τελικά....Εγω επειδή έχω γράψει και τα 3 υπάρχει εμπλοκή? 

Η καλύτερα να περιμένω προσφορές προμηθευτών και να αποφασίσει τι να βάλει και τα 3 πχ ή μόνο αντλία και αυτό να βάλω στο σενάριο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.