Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

έχω πάρει προέγκριση και κατέθεσα τα υπόλοιπα δικαιολογητικά τα οποία τα έστειλε η τράπεζα τον Απρίλιο και ακόμη δεν έχουν απαντήσει,7μηνες μετά..

 

Το ίδιο και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται τοση καθυστερηση απο τραπεζα! Συνηθως max 2-3 μηνες αναλογως την τραπεζα. Μηπως απορριψαν τους πελατες σας και απλα δεν σας ενημερωσαν? Μηπως λειπουν δικαιολογητικα και δεν μπορουν να ερθουν σε επικοινωνια μαζι σας? Επισκεφτειτε ή παρτε τηλεφωνο τα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

κανω το πρωτο εξοικονομω και ειναι για το σπιτι μου. ειμαι κατηγορια Η και θα ανεβω στη Ζ με αλλαγες ψυχρων κουφωματων με ενεργειακα τζαμια, με λεβητα βιομαζας και ηλιακο θερμοσιφωνα.για κουφωματα ειμαι μαζι με ρολα στα 5500 ενω το μεγιστο ειναι 5000 για κουφωματα + 2500 για ρολα=7500. για λεβητα βιομαζας το μεγιστο παει μεχρι 15000 ενω εμενα θα μου βγει περιπου στα 6000 και τελος ο ηλιακος ειναι στα 1300 και τοσο ειναι και το μεγιστο.

 

οπως ειπα τον στοχο θα τον πιασω. στην τραπεζα μου ειπαν οτι και να πιανεις τον στοχο και τα ποσα να ειναι μικροτερα απο τα μεγιστα , μπορει να μη σου βγαλουν ολο το ποσο. π.χ στον ηλιακο να μου πουνε θα παρεις 1100 αντι για 1300..

 

ολα αυτα τα μαθαινεις απο την εμπειρια δηλ ποσες περιπτωσεις εχεις φτιαξει σαν μηχανικος. εαν καποιος συναδελφος μπορει να βοηθησει και να πει εαν εχει καταλαβει πως διαμορφωνεται το τελικο ποσο σε σχεση με αυτο που ζητας. ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

 

στην τραπεζα μου ειπαν οτι και να πιανεις τον στοχο και τα ποσα να ειναι μικροτερα απο τα μεγιστα , μπορει να μη σου βγαλουν ολο το ποσο. π.χ στον ηλιακο να μου πουνε θα παρεις 1100 αντι για 1300..

 

Aπό πού προκύπτει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε, πρωτη φορα ακουω αυτο που λες! Θα παρουσιασεις τιμολογιο 1300 για θερμοσιφωνα και θα σου δωσουν 1100????

Ποιοι τα ειπαν αυτα?

Link to comment
Share on other sites

μου εδειξαν στην τραπεζα οτι καποιος ειχε ζητησει 11000 συνολο και του εδωσαν 10000 στο περιπου. και καποιος αλλος απο 9000 τον εριξαν στις 6000. χωρις να ξερω εαν αυτοι εκαναν χοντρες βλακειες και υπερβαιναν τις μεγιστες τιμες. γιαυτο ρωταω? αλλα ειδα οτι και στις 3 περιπτωσεις που μου εδειξε ειχαν κοψει απο το αρχικο ποσο.

σηλαδη δεν σας εχει τυχει να κοπουν χωρις υπαρκτο λογο χρηματα?

Edited by stvxri
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.