Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Αυτή τη στιγμή, σε όσους υπάχθηκαν τον Αύγουστο, αρκεί να δηλώσεις το κόστος του σύμβουλου στο παράρτημα 12 και να καταθέσεις και το αντίστοιχο παραστατικό.

Αν δεν το κάνεις εσύ, υποψιάζομαι πως θα βάλει η τράπεζα το δικό της παραστατικό.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι μεγάλες καθυστερήσεις που παρατηρούνται στις εντάξεις προφανώς δημιουργούν

τέτοιου είδους ανισότητες μεταξύ των δυνητικών δικαιούχων πριν και μετά τις τροποποιήσεις

του προγράμματος. Λογικά θα χρειαστεί ερμηνευτική εγκύκλιος του ΥΠΕΚΑ προς τις

τράπεζες.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή λύση είναι μαζί με ΠΕΑ, Έντυπο παραμβάσεων να δίνουμε και την ίδια την αίτηση ώστε να καταχωρούμε και αυτον που επιθυμούμε ως σύμβουλο έργου χωρίς να αφήνουμε περιθώρια επιλογών στους τραπεζίτες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω, παντως, την αιτηση τη συμπληρωνω ηλεκτρονικα ο ιδιος και δηλωνω τον εαυτο μου ως συμβουλο εργου, ωστε να τη δωσω μοναχα για υπογραφη στον πελατη μου....

Τωρα αμ η τραπεζα σβησει το ονομα μου και βαλει απο πανω αλλου συναδελφου με τον οποιο συνεργαζεται, δεν ξερω αλλα το θεωρω κομματακι τραβηγμενο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται η τράπεζα να σβήσει το όνομα που θα γράφει, γιατί δεν μπορεί να ξέρει εάν έχει συμπληρωθεί εν γνώση ή όχι του ιδιοκτήτη.

Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο ΠΕΑ πόσα σενάρια βάζετε; Ένα σενάριο με όλες τις επεμβάσεις που θα γίνουν στην πραγματικότητα; Συμπληρώνετε και τα ακριβή κόστη με βάση την πληροφόρηση από τους προμηθευτές; Κ αν στη πορεία γίνουν κάποιες αλλαγές;

Όσον αφορά στο 2ο ΠΕΑ, αυτό είναι ακριβώς το ίδιο, η υφιστάμενη κατάστασή του, με το σενάριο του 1ου ΠΕΑ; Χρειάζεται σενάριο το 2ο ΠΕΑ όταν είμαστε κάτω από την κατηγορία Β;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.