Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θεωρούνται έξοδο οι κρατήσεις υπέρ ΤΣΜΕΔΕ και ΕΜΠ;


Recommended Posts

Το χαρτόσημο είναι 2,4% ή 2,048%;

 

....μου έδωσε απάντηση ο Χάρης ;) ;)

http://www.michanikos.gr/showpost.php?p=3135&postcount=2

 

***Γιατί να περαιώσουμε με το ζόρι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το χαρτοσημο είναι 2,4% επί των κρατήσεων ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ. 2,048% επί της αμοιβής είναι η κράτηση υπέρ ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ανέφερε κάποιος για κατάργηση του χαρτόσημου , ισχύει;

 

Όχι. Χαρτόσημο μπαίνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τις κρατήσεις του ΤΕΕ μπορούμε να τις βάλουμε στο τέλος του χρόνου ή πρέπει να τις περνάμε κάθε μήνα? Από την απάντηση του ΤΕΕ προκύπτει ότι στέλνει, εφόσον το ζητήσεις, μια συγκεντρωτική ενημερωτική επιστολή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αναγκαστικά στο τέλος του χρόνου θα τις βάλουμε γιατί η βεβαίωση αρχές του επομένου έρχεται. Και δεν είναι "εφόσον το ζητήσεις". Τη στέλνουν ούτως ή άλλως. Εγώ φέτος που βιάστηκα και τους τη ζήτησα εσπευσμένα το Γενάρη, μου την έστειλαν ...3 φορές. Μια με φαξ άμεσα την επόμενη μέρα της αίτησης, ταχυδρομικά μετά από 2 μέρες και άλλη μια φορά ταχυδρομικά μετά από κανα μήνα (η οποία 3η προφανώς ήταν και η "κανονική" που θα ερχόταν ούτως ή άλλως).

Link to comment
Share on other sites

tpanag

εγώ θεωρω πως πρέπει να μπαίνει ανά άδεια

τουλάχιστον εγώ έτσι τα περνάω

 

επίσης κακώς το ΤΕΕ τα βάζει συνολικά διότι με τις στρογκυλο΄ποιήσεις υπάρχουν διαφορές

ακόμη δεν πρόλαβα να τους ενημερώσω για το πρόβλημα, πάντως έχω σκοπό να το κάνω

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε μελετη-επιβλεψη δεν γινεται να τον περασεις γτ δεν εχεις καποιο παραστατικο που να φαινονται αυτες οι κρατησεις....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.