Μετάβαση στο περιεχόμενο

αλλαγη μηχανικου απο την επιβλεψη.


RENATO

Recommended Posts

γεια σας . θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να κανω αλλαγη μηχανικου στην επιβλεψη της οικοδομης μου . εχω τελειωση τα μπετα. για λογους μη κατανοησης . αλλα λεω αλλα κανει. ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

Έχει πληρωθεί? Ζητήστε του να κάνει μια ΥΔ παραίτησης και μια τεχνική έκθεση με τις εργασίες που έχουν γίνει έως τώρα. Βρείτε νέο μηχανικό και συννενοηθείτε (διότι αναλαμβάνει μεγάλη ευθύνη συνέχισης ενός έργου...)

Μιλήστε με την πολεοδομία για τα θέματα των αμοιβών του 1ου μηχανικού...

Link to comment
Share on other sites

Το "άλλα λέω,άλλα κάνει", μεταφράζεται ως : " άλλα λένε οι εγκεκριμένες μελέτες της άδειας και άλλα αποδέχεται ως επιβλέπων"?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πληρωθεί?

ναι τα εχει παρει ολα τα χρηματα μπροστα.

εχουν γινει κατασκευαστικα λαθη με βαση τα σχεδια, σε αλλη θεση η σκαλα και το ασανσερ .

και η απαντηση του ειναι γιατι δεν το ειδα εγω στο καλουπωμα.

και επιπλεον ειχαμε απειλες προς το προσωπο μου πως εχουμε μελλον ακομα και θα τα πουμε στην συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε μια τέτοιου είδους διένεξη, όλα είναι υποκειμενικά ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα:

1) Συζητείστε τα προβλήματα-ενστάσεις σας με τον επιβλέποντα, αν μπορείτε

2) Συμβουλευτείτε κάποιον άλλο μηχανικό σχετικά με τις διαφοροποιήσεις που υφίστανται από την μελέτη έως την κατασκευή.

3) Απευθυνθείτε στην πολεοδομία για να δείτε τι απαιτείται για αλλαγή μηχανικού και τι ακριβώς έχει πληρωθεί από αμοιβές (έχετε κάνει συμφωνητικό?)

4) Αν ο μηχανικός δεν δέχεται να δηλώσει παραίτηση, απευθυνθείτε στο τοπικό ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.