Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσθήκη εξώστη


Recommended Posts

καλησπερα και απο μενα θα ηθελα να ρωτησω εχω στο 0νομα μου 100% ισογειο διαμερισμα 54τμ σε ποσοστο συνιδιοκτησιασ επι του ενιαιου οικοπεδου 5/100 εξ αδιαιρετου και θελω να κανω μια προσθηκη με ελαφρια κατασκευη σιδεροκατασκευη με πανελ και ξυλο περιπου 10-15 τμ στη βεραντα που βλεπετε {φωτο} στα συμβολαια γραφει εξωστησ .. μπορω να το νομιμοποιησο με τα καινουργια δεδομενα .και τι θα μου στοιχισει εννοοω σαν αυθαιρετο ευχαριστο..

Edited by stefanosss
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να ρυθμιστούν μέσω του 4014 αυθαίρετες κατασκευές οι οποίες έχουν γίνει πριν την 28.7.2011.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να το κατασκευασεις τωρα και μετα να το νομιμοποιησεις, αυτο ΔΕΝ γινεται με το Ν4014. Τακτοποιειται ΜΟΝΟ οτι χτιστηκε εως 28/7/2011.

Βεβαια υπαρχουν πολλοι συναδελφοι που θα σε συμβυλέψουν "φτιαξ' το τωρα και λεμε οτι το ειχες φτιαξει απο πριν" αλλα σε συμβουλευω να εισαι επιφυλακτικος....

 

Για το αν δικαιουσαι να το κατασκευασεις νομιμα, προφανως θα απευθυνθεις σε μηχανικο για να σου πει αν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με οικοδομική άδεια μπορείς (κι αν επιτρέπεται) να τον κατασκευάσεις τώρα.

Καλό είναι ν' απευθυνθείς σε μηχανικό της επιλογής σου.

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ :D

 

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Χρησιμοποιείστε σας παρακαλώ την εντολή "Επεξεργασία" και διορθώστε.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Γιάννης

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.