Μετάβαση στο περιεχόμενο

επιλογη κατευθυνσης


Recommended Posts

καλημερα σε ολους,σπουδαζω πολιτικος μηχανικος θα ηθελα να ρωτησω εαν παρω κατευθυνση δρομους-αεροδρομια-σιδηροδρομους θα μπορεσω να φταχνω και σπιτια? θα μπορεσω να παω σε μια εταιρια στο εξωτερικο που θα κανει κατασκευες? (οχι δρομους και αεροδρομια απαραιτητα)

Link to comment
Share on other sites

θα μπορείς αρκεί να βρεις σπίτια προς κατασκευή.

 

Αφού όμως ενδιαφέρεσαι για κτίρια γιατί διαλέγεις κατεύθυνση δρόμους – αεροδρόμια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως επειδη εχει πιο ευκολα μαθηματα Didonis! Ξεχασες τα φοιτητικα μας χρονια? Εγω προσωπικα ειμαι "και καλα" συγκοινωνιολόγος και δεν δουλεψα ποτε μου την κατευθυνση! Την επελεξα, οπως και οι περισσοτεροι στη Πατρα, για να ξεμπερδευουμε μια ωρα αρχυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε φοιτητή, ότι θέλεις διάλεξε, μπορείς να δουλέψεις κανονικά, απλά μην το βλέπεις έτσι....Κοίτα να πάρεις όσο περισσότερες γνώσεις μπορείς από την σχολή σου στο αντικείμενο που σ' ενδιαφέρει πραγματικά και προσπάθησε να συνδέσεις τις σπουδές σου με το επάγγελμα....

Βρες μηχανικούς, ρώτα τους, ρώτα εμάς, "ρούφα" όσα μπορείς γιατί τα πράγματα είναι πραγματικά δύσκολα στην "πραγματική" ζωή....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.