Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΑΝΤΡΟΤΟΙΧΟΥ ΓΙΑ ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΗ ΓΗΠΕΔΟΥ


Recommended Posts

Α όλα κι όλα… εγώ του είπα να βάλει γλάστρες στο όριο του οικόπεδου του όχι σε δημοσίους χώρους….. (το θεωρω στάνταρ αυτό ανευ ανάγκης διευκρίνησης)

Τώρα αν ο ίδιος βάλει τις γλάστρες ή τα κολονάκια και στη μέση του δρόμου δεν υπάρχουν μαντικές ικανότητες πάντα να γίνει κατανοητό.

Τώρα τι και πως εννοεί ο ίδιος ή τι θέλει να κάνει όπως είπαμε δεν βγαίνει άκρη με κουβέντες σαν αυτές.

Link to comment
Share on other sites

O "φίλος" απλώς θέλει να μεγαλώσει το οικόπεδό του κατά 40 εκ. (από τη μία πλευρά) "παίρνοντας" αυτό το χώρο υπέρ της ιδιοκτησίας του από κοινόχρηστο χώρο πόλης.

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα, αρχικά είπε αυτό:

 

Καλημέρα, θέλω να κατασκευάσω μάντρα μπροστά από την οικοδομή μου, χρειάζεται να εκδώσω οικοδομική άδεια ή μπορώ να το αποφύγω με κάποια άλλη κατασκευή μιας και η απόσταση μεταξύ οικοδομής και ΟΓ είναι περίπου 40 εκατοστά. Θέλω να προβώ στην κατασκευή, ώστε να κατοχυρώσω το χώρο μπροστά από το πεζοδρόμιο.

 

Τώρα, αν εννοεί κάτι άλλο δεν το ξέρω. Προσωπικά θεωρώ το θέμα λήξαν.

 

Νομίζω ότι το θέμα δεν έχει τίποτα άλλο να προσφέρει και κλειδώνεται.

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.