Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συντελεστές υπέρβασης δόμησης και κάλυψης


Recommended Posts

Πάντως, αν και τώρα δεν έχει τόσο νόημα να το συζητάμε εδώ, κι εγώ είμαι της λογικής του ότι αθροίζουμε όλες τις υπερβάσεις και μετά τις συγκρίνουμε, έχοντας σε όλα τα ΦΚ τον ΙΔΙΟ συντελεστή. Επίσης, την κάτοψη την βάζω ΜΟΝΟ ΜΙΑ φορά.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν και τώρα δεν έχει τόσο νόημα να το συζητάμε εδώ, κι εγώ είμαι της λογικής του ότι αθροίζουμε όλες τις υπερβάσεις και μετά τις συγκρίνουμε, έχοντας σε όλα τα ΦΚ τον ΙΔΙΟ συντελεστή.

Επίσης, την κάτοψη την βάζω ΜΟΝΟ ΜΙΑ φορά.

 

Ορθώς!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνοντας;

 

- Στον 4014 με τα συνολικά επιτρεπόμενα του οικοπέδου.

- Στον νέο νόμο με τα αναλογούντα στην οριζόντια ή κάθετη ιδιοκτησία.

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνοντας;

 

- Στον 4014 με τα συνολικά επιτρεπόμενα του οικοπέδου.

- Στον νέο νόμο με τα αναλογούντα στην οριζόντια ή κάθετη ιδιοκτησία.

 

Περίμενε να δεις τους συντελεστές υπέρβασης στον νέο νόμο πρώτα, γιατί υποψιάζομαι πως θα πέσει πολύ γέλιο.

 

Ακόμα στον νέο νόμο το πάει παραπέρα. Άρθρο 18 παρ.3 ΄΄Για την εύρεση του προστίμου ομαδοποιούνται οι αυθαιρεσίες της ίδιας κατηγορίας και είδους κατασκευής ή χρήσης που ορίζεται στον πίνακα κ.τ.λ. και προστίθενται τα εμβαδά όλων των δηλούμενων εμβαδών της αυτής κατηγορίας και είδους ανά φύλλο καταγραφής΄΄

 

Όχι μόνο διαφορετική κατηγορία, αλλά και διαφορετική χρήση σε ξεχωριστό φύλλο καταγραφής με ξεχωριστούς συντελεστές υπέρβασης.

 

Και αν όχι ξεχωριστούς συντελεστές υπέρβασης αλλά ίδιους για όλα τα φύλλα καταγραφής, γιατί πρέπει να αθροίσω τα εμβαδά ανά κατηγορία; Ρητορική ερώτηση.

 

Θα γίνει αλαλούμ.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι, όσον αφορά στους συντελεστές δεν πρόκειται ν' αλλάξει τίποτα. Θα παραμείνουν οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.