Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση χρήσης γης για μηχανουργείο


Recommended Posts

βασικα σε παραδεχομαι σε ενα πραγμα

εσυ εστω πριν νοικιασεις...... εψαξες.......... σπανιζεις προσεχε :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την απόπειρα να αιτηθώ τη βεβαίωση χρήσης γης.... Μαζί με την αίτηση επισύναψα τα εξής

 

  1. Απόσπασμα από την εφαρμογή της Κτηματολόγιο Α.Ε όπου σχεδίασα ένα τετράγωνο με το οικόπεδο και φαίνονταν χαμηλά οι συντεταγμένες σε ΕΓΣΑ
  2. Λίστα συνοπτική με τα μηχανήματα και τους ίππους των οποίων το άθροισμα είναι μικρότερο του ανώτατου ορίου για εργαστήριο χαμηλής όχλησης
  3. ΠΔ τα οποία αναφέρουν ότι σε περιοχή Γενικής κατοικίας (όπως αυτή στην οποία αναφέρομαι) επιτρέπονται εργαστήρια χαμηλής όχλησης
  4. Παλιότερο σχετικό ΦΕΚ που αναφέρει τα παραπάνω περί χρήσεων σε περιοχές Γενικής Κατοικίας

Έχω πιθανότητες λέτε...;

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω μονο 4 οδους εγραφα γυρω γυρω και εκανα αιτηση

απλα για να προχωρησω γρηγορα μ διναν απαντηση προφορικα

μετα εβγαζαν και το χαρτι

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... 

 

Θα πάω αύριο, μετά τις 11 φυσικά που ''΄δεχονται'', να βρω την αρμόδια η οποία έλλειπε με άδεια να τη ρωτήσω αν μπορεί να μου τη βγάλει μέχρι την Πέμπτη...

 

Δυστυχώς φτάσαμε να παρακαλάμε τον κάθε υπάλληλο να μας εξυπηρετήσει.... Σήμερα πήγα στο πρωτόκολλο και ήταν η υπάλληλος μαζί με 2 άλλες άσχετες , μάλλον φίλες τους, τσιγάρο και καφέ και οι τρεις εντός κλειστού χώρου, μίλαγαν για κάτι άσχετο, μάλλον η μια τσακώθηκε με κάποια άλλη και ''δεν ήθελε να της δώσει δεύτερη ευκαιρία'' όπως έλεγε.... τι να πω.... 

 

Επί 4-5 λεπτά στεκόμουν μόνος μου εκεί και ούτε γύρισε καμιά να με κοιτάξει... Και αντί να πω καμιά κουβέντα, στεκόμουν απαθής και περίμενα πότε θα δεήσει η υπάλληλος να ασχοληθεί... Δεν ήξερα βλέπετε τις διαδικασίες και έκανα το κορόϊδο μήπως στραβώσει και μου καταχώσει την αίτηση σε κανένα συρτάρι 10 μέρες...

 

Τραγικό το συναίσθημα να εξαρτάσαι από αυτούς που πληρώνεις....

Link to comment
Share on other sites

μια φορα εκοψα απο εναν πελατη 500 ευρω  ΑΡΚΕΙ να πηγαινε αυτος για τις διαδικασιες παραλαβη-παραδοση  στην πολεοδομια....

 

 

μετα απο 5 αποτυχημενες προσπαθειες μου τηλ και μουδωσε ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ   1000 !!!

 

 

 

αν ξεραμε ποσες φορες θα χρειαστει να παμε πολεοδομια για εναν πελατη θα καναμε και καλυτερες χρεωσεις.!!!

 

σε αλλους βγαζουμε κατι παραπανω σε αλλους  ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΝΙΑ ΜΕΣΑ !!!  ΣΥνηθως με τα μπουνια μεσα

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι δυστυχώς τραγική η σπατάλη χρόνου και ορεξης σε τέτοια πράγματα... Πραγματικά πονάει η ψυχή σου όταν σκέφτεσαι που θα ήταν αυτή η χώρα εάν δεν υπήρχε αυτή η εγκληματική εχθρότητα του Δημοσίου προς τους πολιτες...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.