Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΡΤ τέλος εποχής?... ποιάς εποχής?


OTTO_engine

Recommended Posts

Κάτι που μέχρι στιγμής παραβλέπουμε είναι το ραδιοφωνικό τμήμα της ΕΡΤ. 

Μην με πείτε πως και αυτό ήταν απαξιωμένο. Εγώ στο αυτοκίνητο είχα πάντα ΕΡΑ ή 1055RockFM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

AlexisPap. Το έχω βαρεθεί αυτό το πράγμα. Δεν είναι ακριβώς έτσι. Οι εργαζόμενοι γιατί τόσα χρόνια δεν κάνανε σοβαρές κινήσεις για να συμαζετεί η ΕΡΤ ? Εγώ δεν έχω δει τόσα χρόνια σοβαρές καταγγελίες. Αλλά τα πράγματα είναι απλά. Βολεύονται π.χ. 1000 και οι 100-200 είναι βύσματα των κομμάτων. Για να μην απολυθούν και οι υπόλοιποι 800 όμως δεν μιλάνε. Επειδή επίσης κάποιοι παλιοί βάλανε τα παιδιά τους ή τις γυναίκες τους ούτε αυτοί μιλάνε. Άρα όλοι φταίνε παιδιά... 

 

Faethon δεν συγκρινονται οι ακροαματικότητες της ΕΡΑ με των ιδιωτικών άστο...Δηλαδή συγκρίνεις ΕΡΑσπορτ με σπορτφμ ?!

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η διαφωνία μας είναι ο τρόπος..... 

και επειδή εκεί είναι η ουσία και ο τρόπος είναι ενδεικτικός της νοοτροπίας και της ιδεολογίας και δεν μπορεί να αλλάξει...

 

Ρε παιδιά σας αρέσει η ΕΡΤ έτσι όπως είναι τώρα ? Δηλαδή μεταξύ Μενεγάκη και ΕΡΤ δεν υπάρχει μέση λύση ? Μήπως κάτι καλό μπορεί να προκύψει με την νέα ΕΡΤ ? 

....όχι δεν θα προκύψει κάτι καλό. είναι προδιαγεγραμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μέχρι στιγμής παραβλέπουμε είναι το ραδιοφωνικό τμήμα της ΕΡΤ. 

Μην με πείτε πως και αυτό ήταν απαξιωμένο. Εγώ στο αυτοκίνητο είχα πάντα ΕΡΑ ή 1055RockFM

χα χα σκέφτομαι την γυναίκα μου , ότι ραδιόφωνο άνοιγε στο σπίτι , στο αυτοκίνητο , στο γραφείο , στο πατρικό της , στο χωριό της μητέρας μου ΕΡΑ ΣΠΟΡ έπαιζε και τα έπαιρνε στο κρανίο Είναι από αυτές που χάρηκαν που έκλεισε η ΕΡΤ και μου το είπε 

 

πάντως τα τελευταία τρία χρόνια η ΕΡΤ είχε βελτιωθεί πολύ και ειδικά η ΕΤ3 είχε καταπληκτικό πρόγραμμα Εγώ ΕΤ3 έβλεπα συχνά και μου άρεσαν εκπομπές στην ΝΕΤ  όπως της Φλέσσας όπου καλούσε σε συζήτηση σπουδαίους ανθρώπους όπως ο κ,. Τάσσιος ή ο Σταμάτης Σιμιτρής( κάπως έτσι) της ΝΑΣΑ και άλλους και εκπομπές όπως το αλάτι της γης ή του νερού τα παραμύθια (ελπίζω να είναι στην ΝΕΤ και να μην είναι σε άλλο κανάλι και να κάνω λάθος) ή το Αληθινά Σενάρια της ΕΤ3 και άλλα Και επειδή είχα βαρεθεί το τρόπο που μεταδίδονται οι ειδήσεις στα ιδιωτικά με παράθυρα κλπ είχα γυρίσει στις ειδήσεις της ΝΕΤ

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

 

 

....όχι δεν θα προκύψει κάτι καλό. είναι προδιαγεγραμμένο.

 

απο που αντλεις τετοια σιγουρια???? 

 

ξερεις κατι παραπανω απο τους αλλους?

Link to comment
Share on other sites

απο που αντλεις τετοια σιγουρια???? 

 

ξερεις κατι παραπανω απο τους αλλους?

 

Χωριό που φαίνεται κολαούζο δε θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.