Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΡΤ τέλος εποχής?... ποιάς εποχής?


OTTO_engine

Recommended Posts

ξερω και γω παροιμιες και γνωμικα

 

αλλα το θεμα ειναι οτι οταν ρε παιδια δεν αλλαζουμε τπτ γιατι ολα προς το χειροτερο νομιζουμε οτι ειναι τοτε απλα βουλιαζουμε στα σκατα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

βγηκαν και οι δημοσκοπησεις.....

 

κερδισμενη η νδ ,η χα  και το κκε

χαμενο το πασοκ και ακομα περισσοτερο η δημαρ....

και ο συριζα κατω....

 

 

φυσικα ανμενω γιατι μπορει ναναι παπαγαλακια αλλα το 1 ειναι πρασινο το αλλο μπλε

Link to comment
Share on other sites

+1 μοονλοοπ....

 

Οι προφήτες μαζευτήκανε εδώ πέρα...

 

Δηλαδή οι εργαζόμενοι οι οποίοι είναι με συμβάσεις και τρέμουν έτσι και αλλιώς την απόλυση θα κάνουν αυτοκάθαρση ?!!! Ρε παιδιά που ζείτε ?

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιος δεν συμφωνεί πως πρέπει να αλλάξει κάτι;

Αλλά όχι έτσι.

Δηλαδή αν κατέθεταν το νομοσχέδιο και με την ψήφισή του, που θα προέβλεπε την κατάργηση της ΕΡΤ και την δημιουργία της ΝΕΡΙΤ (που πραγματικά είναι άθλιο σαν λογότυπο), να γίνονταν η κατάργηση της ΕΡΤ και ταυτόχρονα η δημιουργία της ΝΕΡΙΤ, τι μεγαλύτερο πρόβλημα θα προκαλούνταν;

Link to comment
Share on other sites

Βράσε όριζα akius….

 

 

Εμείς περιμέναμε να βγει ο νόμος άιντε μέχρι τέλος Ιούνη για τα κτίρια διότι αυτή την στιγμή ακίνητο με ένα μέτρο πολεοδομική παράβαση δεν μπορεί να μεταβιβαστεί….

 

Και οι 5-6 γνωστοί καναλάρχες που ελέγχουν την Digea περιμένουν τέλος Ιούνη την απόκτηση και των συχνοτήτων της ΕΡΤ αφού η ΕΡΤ δεν υπάρχει νομικά να λάβει μέρος…

(για 15 χρόνια προβλέπει ο διαγωνισμός της παραχώρησης)

 

 

Τίποτα τυχαίο και τίποτα για το τσάμπα….

Link to comment
Share on other sites

απο που αντλεις τετοια σιγουρια???? 

 

ξερεις κατι παραπανω απο τους αλλους?

Βάλε το ερώτημα στον εαυτό σου πρώτα !

Ξέρεις κάτι περισσότερο απ' τους άλλους ότι θα είναι καλύτερα, ή απλά τζογάρεις (ή... )?

 

Εγω τουλάχιστον, με την απλή λογική και εμπειρία που διαθέτω, μπορώ άφοβα να υποστηρίξω ότι, αυτοί που απαξίωσαν την ΕΡΤ και ιδιαίτερα ο Κεδίκογλου* που έχει μεγάλη προιστορία λαμογιάς στην ΕΡΤ, όχι μόνο δεν μπορούν να την φτιάξουν καλύτερη (απέκτησαν δεξιότητες μετά τα κομματικά πειράματα τόσων χρόνων ?  :roll: ), αλλά προσπαθούν να την ελέγξουν απόλυτα γιατί, κακα τα ψέμματα, τους έρχονται ζόρικες μέρες και προσπαθούν με ένα σμπάρο να  χτυπήσουν τέσσερα τρυγώνια :

  • τον απόλυτο έλεγχο και της ΕΡΤ (τα ιδιωτικά έτσι κι αλλιώς αυτο..ελέγχονται)
  • το βόλεμα των δικών τους καθαρά παιδιών (κάποιοι τους είχαν ξεφύγει στην πορεία)
  • να ευχαριστήσουν την τρόικα που το απαίτησε
  • να μοιράσει την πίτα της διαφήμισης στα ιδιωτικά, αμείβοντάς τα για την πιστή στήριξη (επιτέλους ο ΣΚΑΙ θα ηρεμίσει)

 

* μην ξεχνάς την αμαρτωλή (μα πολύ αμαρτωλή) προιστορία του στην ΕΡΤ !

Link to comment
Share on other sites

Ας μου συγχωρέσει ο Γιάννης Κότσιρας την λογοκλοπή που κάνω εις βάρος του αλλά αξίζει !

 

Ανόητε Χαιρέκακε. Του Γιάννη Κότσιρα

13 Ιουνίου 2013

 

Στο δρόμο ακόμη 3.000 άνθρωποι.
Τέλος τα μεροκάματα για ακόμη 3.000 οικογένειες.
Λες πως σε ενοχλούσε που πλήρωνες 4€ το μήνα την ΕΡΤ στο λογαριασμό σου επειδή δεν την έβλεπες. Οπότε καλύτερα να την κλείσουν.
Για να το διευρύνω λίγο αυτό.

Κι εγώ δεν πήγα ποτέ στην Κάρπαθο αλλά τους δρόμους και από δικά μου χρήματα τους έκαναν. Να μην τους έκαναν λοιπόν αφού δεν τους είδα και ίσως να μην τους δω ποτέ.
Και το νερό που πίνει το παιδί σου στο δημόσιο σχολείο να το κόψουν.
Πληρώνεται και από μένα αλλά εγώ δεν έχω παιδί να πίνει από αυτό.
Γιατί να το πληρώνω λοιπόν;
Και τον Στρατό; Τον στρατιωτικό ποιος τον πληρώνει; Γιατί να τον πληρώνω αφού δεν είμαστε σε πόλεμο; Να τον καταργήσουν. Να τους απολύσουν όλους και άμα μας την πέσουν, βλέπουμε.
Και τους Πυροσβέστες. Να τους απολύουν το χειμώνα. Μόνο το καλοκαίρι να τους πληρώνω.
Γιατί; Άσε που άμα μένεις στην πόλη τι σε νοιάζει για το δάσος. Ας καούν όλα. Γιατί να πληρώνω κι εγώ που μένω στην πόλη;

Και το δημόσιο ιατρείο που φτιάχτηκε στη Λέρο, να μην το έκαναν ποτέ.
Αφού κι εγώ πλήρωσα γι αυτό και ίσως να μην το χρειαστώ ποτέ.
Και το σχολείο που έγινε στην Ορεστιάδα, να μην το έχτιζαν.
Γιατί να πληρώνω κι εγώ ένα σχολείο, που δεν θα δω ούτε εγώ, ούτε το παιδί μου.

Άσε που δεν έχω παιδί. Κι άμα δεν κάνω; Γιατί να πληρώνω εγώ για τις σπουδές των παιδιών;
Και το παιδί του γείτονα που σώθηκε από την άρρωστη καρδιά του στο δημόσιο νοσοκομείο;
Από τις ασφαλιστικές εισφορές που έδινα και εγώ, σώθηκε. Να μην σωζόταν.
Αφού δεν το γνώριζα και ίσως να μην το μάθω ποτέ.
Και αν σου φαίνονται υπερβολικά όλα αυτά, μην χαμογελάς γιατί είναι και αυτά στο πρόγραμμα.
Θα συμβούν και μάλιστα γρήγορα.

Η ΕΡΤ αγαπητέ χαιρέκακε δεν είναι ένα κανάλι.
Είναι άνθρωποι. Εργαζόμενοι.
Φίλοι. Γείτονες. Συμμαθητές. Γονείς. Συγγενείς.
Όπως ήταν οι χαλυβουργοί, οι εργαζόμενοι στα κλωστοϋφαντουργεία, στα ναυπηγεία,
οι χιλιάδες απολυμένοι σε ιδιωτικές εταιρίες που έκλεισαν.
Κι εσύ χαίρεσαι…
Να χαίρεσαι λοιπόν με την κατάντια σου.
Και να μην παραξενευτείς άμα αδιαφορήσω όταν απολυθείς.
Ούτε καν να διαμαρτυρηθείς.
Γιατί δεν θα αφορά εμένα η απόλυσή σου.
Δεν θα αφορά εμένα η εξόντωσή σου.

Είναι αδιανόητη η φίμωση της ΕΡΤ.
Είναι αδιανόητη αυτή η συμπεριφορά της κυβέρνησης.
Είναι αδιανόητη η δική σου απάθεια.
Είναι αδιανόητη αυτή η χαρά σου για την εξόντωση 3000 οικογενειών!
Κι όμως, εγώ δεν θα χαρώ με την δική σου εξόντωση.
Θα παλέψω για σένα ακόμη και την ώρα που εσύ χαίρεσαι με τον πόνο του άλλου.

Αλληλεγγύη στους εργαζόμενους της ΕΡΤ.
Αλληλεγγύη σε όλους τους εργαζόμενους.
Τους άνεργους, τους άστεγους.
Αλληλεγγύη σε όλους τους συνανθρώπους μας.
Κι αν δεν σε απασχολούν οι υπόλοιποι, σκέψου έστω το τομάρι σου.
Κάποια στιγμή θα χρειαστείς βοήθεια…
Ας έχεις κάπου να τη ζητήσεις…
Γιατί τότε δεν θα χαίρεσαι.

Ανόητε χαιρέκακε!

Πηγή yianniskotsiras.blogspot.gr

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τέτοιος ντόρος με την ΕΡΤ??? Στον ιδιωτικό τομέα υπάρχουν 1.500.000 άνεργοι ξέρω γω πόσοι είναι.. Τα δικά μας με ανεργία και εισφορές τα ξέρετε....

Γιατί τέτοια συμπαράσταση σε 2500 βολεμένους? Από μένα καλά να πάθουν. Join the club αυτό έχω να πω μόνο. Να δουν τη γλύκα.....

Και επιτέλους με τη λαοθάλασσα..1000 άτομα είναι όλα και όλα και σουλατσάτουν στη Μεσογείων. Περάστε από εκεί και μετά μιλάτε.... Σιγά μην κλάψουμε για τα ΜΜΕ και συγκεκριένα την ΕΡΤ...Ποια την ΕΡΤ....τώρα πλάκα κάνουμε?....Σπίτια τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Ικαρε θα το έθετα αλλιώς το ερώτημα....

Που ήταν αυτοί οι 2500 χιλιάδες τα τελευταία 2-3 χρόνια που γινόντουσαν συγκεντρώσεις κατά των μνημονίων και της λιτότητας...

Να σου απαντήσω κιόλας....

Χαβαλέ κάνανε...

 

Αλλο ερώτημα...

Πως έβλεπαν αυτοί οι 2500 χιλιάδες τους διαδηλωτές όλα αυτά τα χρόνια που τους σπάγανε τα κεφάλια τα ματ

Να σου απαντήσω κιολας....Σαν περιθωριακούς αριστερούς λιγδιάρηδες...

 

Και το τελευταίο ερώτημα...

Τι ψήφιζαν άραγε αυτοί 2500 τα τελευταία 10-20 χρόνια

Πασόκ ΝΔ...

 

Δεν κατάλαβα τώρα γιατί να με πιάσει ο πόνο για αυτούς  όταν οι συντριπτική  πλειοψηφία τους  την συλλογικότητα και την αλληλεγγύη  την ειχαν γραμμένη να μην  πω που...

 

Αυτό που τους συνέβη είναι ένα μάθημα που λέει ότι όταν βλέπεις το σπίτι του γείτονα και καίγεται αν δεν βάλεις πλάτη θα έρθει και σένα η σειρά σου ατομισταρε του κερατά...

 

Dpap...πραγματικά δεν έχω καταλάβει γιατί σας έχει πιάσει ο πόνος εσάς στο ΚΚΕ για την ΕΡΤ...

Αν θεωρείτε ότι στηρίζοντας τους θα σας το ανταποδώσουν είστε βαθιά γελασμένοι...

 

Για μενα το πρόβλημα της  Ελληνική κοινωνία είναι ότι  πάσχει από έλλειψη  συνείδησης,υπερατομισμο και κυνισμό.

Τη συνείδηση είτε την αποκτάς μικρός απο το περιβάλλον σου ή βράσε όριζα...

Μια άλλη μικρή πιθανότητα  είναι να την αποκτήσεις από τα χαστούκια της ζωής....

Φυσικά τα χαστούκια της ζωής μπορούν να οδηγήσουν τον άνθρωπο και σε περίεργα μονοπάτια  όπως... περιθώριοποιηση, αυτοκαταστροφη, κατάθλιψή και το καινούργιο φρούτο υπερεθνικισμό..

Edited by aithilenio
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.