Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αδεια θεσης σταθμευσης στον ακαλυπτο αυθαιρετης κατασκευης.


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ όλους ,Δημήτρη, Ιάσονα, Imhotep για τον χρόνο σας και την βοήθεια.

Βάλατε πολλά στοιχεία για σκέψη στο "τραπέζι".

Από Δευτέρα θα έχω περισσότερα στοιχεία στην διάθεση μου.

 

-------   Γιατί είπε ο Ιάσονας ότι   """""""Αν  δεν έχει συσταθεί κάθετος, τότε το πιθανότερο είναι ...να την ξεχάσει τη θέση στάθμευσης!!!!""""""";;

Επειδή θα χρειαστεί η σύμφωνη γνώμη όλων των υπολοίπων συνιδιοκτητων; , η επειδή λόγω έλλειψης σύστασης καθέτου δεν θα μπορεί η συγκεκριμένη θέση να ανήκει σε συγκεκριμένο ιδιοκτήτη (αλλά θα ανήκει σε όλους);;

 

 

Πάντως ο ιδιοκτήτης δεν μου ανέφερε οτι το οικοπεδο του ειναι εξ αδιαιρετου. Το γνωρίζω απο αλλη πηγή, μιας και είναι σχετικά κοντά σε μένα. Τώρα είμαι περίεργος να δω τα σχέδια της τοπογράφου, αν έχει δείξει και την διπλανή οικοδομή και ολόκληρο το εξ αδιαιρέτου οικόπεδο.

Χωρίς να είμαι σίγουρος μάλλον δεν έχει συσταθεί κάθετη. 

Να μην κάνω εικασίες όμως και μπερδεύεται το θέμα. 

Θα γνωρίζω την επόμενη εβδομάδα.

 

Εκτός θέματος αλλά τι εχει γινει με την Myri και "εξαφανίστηκε"; Βγηκε στην συνταξη;   :???:

Χωρίς προς θεου να θέλω να υποβιβάσω ολους τους υπόλοιπους συναδελφους, μου ηταν ιδιαίτερα συμπαθής, αν και δεν την γνώριζα προσωπικά. 

Μεταβιβάστε τους θερμούς μου χαιρετισμούς και τις ευχαριστίες για την βοήθεια που προσέφερε ολο αυτόν τον καιρό, αν την γνωρίζει κανείς!

Edited by John5
Link to comment
Share on other sites

συ ειπας  οτι ειναι  "εξ αδιαιρετου"

 

στο # 3...

 

και πανω σε αυτο απαντησαμε ολοι....

 

αρα.

 τα βλεπεις όοολα απο την αρχη

και

τα λεμε

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Εξ αδιαιρέτου είναι Δημήτρη. Σίγουρα.

Στο προηγούμενο μήνυμα ανάφερα οτι ο ιδιοκτήτης δεν μου το είπε για κάποιον λόγο που εγώ δεν γνωρίζω ακόμα. (Μπορεί βέβαια και να μην το θεώρησε σημαντικό).

Θα γνωρίζω την επόμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.