Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολυτεχνική σχολή Χανίων-Πληροφορίες


Recommended Posts

Γεια σας,φετος εδωσα πανελληνιες και θα ηθελα να μου δωσετε πληροφοριες για το τμημα μηχανικων παραγωγης και διοικησης στα χανια.Απ'οτι εχω ακουσει το τμημα περιβαλλοντος ειναι πολυ εξειδικευμενο και δεν αξιζει.Επισης,θα ηθελα να μαθω και για την δυσκολια του τμηματος που προανεφερα

 

σημειωση: αν εχετε πληροφοριες(δυσκολια σχολης,αποκατασταση κτλ) για το φυσικο στο ηρακλειο παρακαλω να τις μοιραστειται μαζι μου..

 

Ευχαριστω εκ  των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

μπες στο www.tuc.gr και θα βρείς ότι αναζητάς... σαν ειδικότητα μη περιμένεις να εφαρμόσεις αυτά που έμαθες διότι απλά δεν έχουμε ιδιαίτερη παραγωγή, επίπεδο συσκολίας όσο κάθε άλλη πολυτεχνική. δεν νομίζω να είναι πρόβλημα...επαγγελματικά θεωρείσαι στην οικογένεια των μηχανολόγων με τα αντίστοιχα επαγ. διακιώματα...θεωρώ ότι είναι καλύτερη επιλογή απο φυσικό

Link to comment
Share on other sites

μπες στο www.tuc.gr και θα βρείς ότι αναζητάς... σαν ειδικότητα μη περιμένεις να εφαρμόσεις αυτά που έμαθες διότι απλά δεν έχουμε ιδιαίτερη παραγωγή, επίπεδο συσκολίας όσο κάθε άλλη πολυτεχνική. δεν νομίζω να είναι πρόβλημα...επαγγελματικά θεωρείσαι στην οικογένεια των μηχανολόγων με τα αντίστοιχα επαγ. διακιώματα...θεωρώ ότι είναι καλύτερη επιλογή απο φυσικό

σκεφτομαι και φυσικο γιατι πολλοι μου λενε οτι ειναι πολυ πιο γενικο απο το ΜΠΔ..απο την αλλη νομιζω οτι μπορω να κανω μεταπτυχιακο στην οικονομια,πληροφορικη κτλ απο το ΜΠΔ..ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ναι, αλλά τι να κάνεις ένα γενικό πτυχείο? η διεθνής αγορά απαιτεί εξιδίκευση, γενικά skills και να είσα αρκετά καλός κάπου

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να τελειώσεις όποια σχολή και να διαλέξεις η Ελλάδα θα είναι όπως τώρα σε μεταβατικό στάδιο. Οπότε πρέπει να δεις τι σαρέσει. Αν δεν έχεις άποψη, τότε οι γονείς και τα αδέρφια είναι χρήσιμα.

 

Μέσα σε 3 χρ. δες πόσες αλλαγές έγιναν στο ξεβόλεμα των Ελλήνων. Οπότε μην αγχώνεσαι, το απλό είναι πάντα το καλύτερο...

 

 

Θεωρητικά από όλες τις θετικές σχολές κάνεις μεταπτυχιακά παντού (σχεδόν). Το θέμα είναι η ποιότητα του μεταπτυχιακού.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και φυσικο γιατι πολλοι μου λενε οτι ειναι πολυ πιο γενικο απο το ΜΠΔ..απο την αλλη νομιζω οτι μπορω να κανω μεταπτυχιακο στην οικονομια,πληροφορικη κτλ απο το ΜΠΔ..ετσι δεν ειναι?

Γιατί δεν ακολουθείς οικονομικές σχολές να είσαι μέσα στα πράγματα? Καλύτερα θα πας επαγγελματικά...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ακολουθείς οικονομικές σχολές να είσαι μέσα στα πράγματα? Καλύτερα θα πας επαγγελματικά...

θελω να αποφυγω οικονομικο γιατι στην κρητη εχει μονο στο ρεθυμνο,στο οποιο μενω,και δεν θελω με τιποτα να μεινω στην ιδια πολη..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε για περιφερειακά τμήματα οικονομικών σπουδων, τα οποία το λιγότερο δεν είναι ανταγωνιστικά και οι σπουδές είναι θεωρητικές. Αν μπορείς να μπείς καμία ΑΣΟΕ (οικονομικού 'η διοίκηση επιχειρήσεων) και τα αντίστοιχα Πειραιά θα είναι πολύ καλή φάση

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε για περιφερειακά τμήματα οικονομικών σπουδων, τα οποία το λιγότερο δεν είναι ανταγωνιστικά και οι σπουδές είναι θεωρητικές. Αν μπορείς να μπείς καμία ΑΣΟΕ (οικονομικού 'η διοίκηση επιχειρήσεων) και τα αντίστοιχα Πειραιά θα είναι πολύ καλή φάση

το θεμα ειναι οτι ετσι και αλλιως θα μεινω κρητη..και ειμαι μεταξυ ΜΠΔ,μηχανικων περιβαλλοντος (χανια) και φυσικο(ηρακλειο)..

Edited by μελενεγιαννη
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.