Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εμφύλιος μηχανικών για επαγγελματικά δικαιώματα


Giorgos1987

Recommended Posts

 "τα τυπικα" προσόντα του μηχανικού είναι η εκπαίδευση k η εξειδίκευση στο τομέα του, από ένα τριτοβάθμιο ίδρυμα.αυτά είναι τα τυπικά προσόντα η κάνω λάθος?

Τελευταία φορα που κοίταξα στην Ελλάδα τα τριτοβάθμια ιδρύματα είναι ΑΕΙ k ΑΤΕΙ...

 

Δηλαδή, κατά τη γνώμη σου, ίδια εκπαίδευση παρέχεται είτε με πενταετή είτε με (ξεχειλωμένη) τετραετή φοίτηση? 

Κι αν είναι έτσι, τί γυρεύεις στο μακρινό βορρά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 235
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συνάδελφε εγώ σου απάντησα στο πρώτη σου ερώτηση..θα ήθελα όμως να ξέρω k την δικη σου άποψη

 

δεν έχει σημασία μονο το χρονικό διάστημα εάν εκεί το πας όμως..gt ακόμα k στις περισσότερες χώρες από όσο γνωρίζω τα προγράμματα είναι 4έτη, χρονικά όμως δεν αναφέρομαι, αλλα σε τυπικά προσόντα

Edited by george_RES
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει αυτό που είπε ο Τσαρούχης σκωπτικά

"..στην Ελλάδα είσαι ό,τι δηλώσεις.."

 

καλό μεσημέρι σε όλους

 

υ.γ. Αυτό που εννοώ είναι ότι τα ΚΑΤΕΕ ή ΤΕΙ έγιναν "Α"ΤΕΙ με αύξηση του χρόνου σπουδών. Όσο για τα τυπικά προσόντα, ας σταματήσει η είσοδος με ποσόστωση από τα ΤΕΛ, και το συζητάμε.

Edited by tetris
Link to comment
Share on other sites

απατώντας k στο δεύτερο κομμάτι τις ερώτησης σου , στο μακρινό Βορρά είμαι λόγω του ότι κάνω διδακτορικό, φυσικά σαν απόφοιτος ΑΤΕΙ με M.Sc k τώρα ως Ph.D υποψήφιος, στην Ελλάδα δεν δικαιούμαι να λέω ότι είμαι μηχανικός ?

Edited by george_RES
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αρχι-τέκτονας

σαν να λέμε αρχιμασόνος :grin:

τς τς πολλά τα "αρχι" αλλά ένα το αρχιτέκτονας….

 

(από ιστορία αρχιτεκτονικής κλπ έχεις μερικά κενά ε …. ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Γνωρίζετε κατά πόσο ισχύει αυτό το προσχέδιο που βρήκα στο διαδίκτυο?

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/tptee/News-homepage/PDprosxedioTei.pdf

Link to comment
Share on other sites

Μην το πάρει κανείς στραβά, αλλά πότε άλλαξαν ονομασία τα ΤΕΙ σε ΑΤΕΙ? Βαθμίδα άλλαξαν και όχι ονομασία. Είναι τουλάχιστον πλεονασμός να αναγράφεται.

 

Το ίδιο λάθος έκανε πρώτο και το ΤΕΙ Θεσ/νίκης με την προσθήκη του "Α" και μόλις αντιλήφθηκε το άκυρο της ενέργειας, το μετονόμασε σε Αλεξάνδρειο..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.