Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έναρξη επιχείρησης σε χωματουργικά στη Γερμανία


Recommended Posts

Καταρχήν θέλω να πω ένα μεγάλο Για σας στο forum και Μπράβο για την καλή δουλειά που κάνετε.
Εργάζομαι σε ένα μέρος τις Γερμανίας στο οποιο μεταφέρουνε χώματα,άσφαλτο και μπάζα.
Έτσι θέλω να δημιουργήσω μια εταιρία μεταφοράς χωματουργικών.
Δεδομένου ότι δεν θέλω να έχω δικά μου φορτηγά αλλα να δεινό τις δουλειές σε ιδιώτες, τους οποιους επιλέγω εγώ.
Οι Ερωτήσεις είναι αρκετές:
Μπορώ να στήσω μια μεταφορική χωρίς να έχω δικά μου φορτηγά?
Μπορώ να φέρω από Ελλάδα κάποιους με δικά τους φορτηγά ώστε να δουλέψουν για μένα?
Είναι καλύτερα σαν έδρα από άποψη σύσταση επιχείρησης,φορων,κτλ. η Ελλάδα η Γερμανία?
Χρειάζονται ιδιαιτερα έγγραφα για την δημιουργία τις Μεταφορικής Χωμάτων?
Πιο θα ήταν αν γινόταν αυτό, το καλύτερο επιχειρησιακό σχέδιο-στήσιμο ας το πω εταιρίας?

Ευχαριστώ!
 

 

Link to comment
Share on other sites

Ε γιατί δε ρωτάς κάποιον εκεί; Πως είναι δυνατόν να γνωρίζει κάποιος σε ένα ελληνικό ΄φορουμ μηχανικών, (ούτε καν λογιστών) κάτι παρόμοιο...στην Ελλάδα κιόλας.

 

Και στην Ελλάδα να ήθελες να τα στήσεις ολα αυτά, πάλι εδώ δε θα έβγαζες άκρη. Εκτός φυσικά του ότι μεταφορική εταιρεία χωρίς φορτηγά...είναι κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.