Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή μηχανικού για μεταπήδηση δήλωσης από 4014 σε Νέο νόμο...


Recommended Posts

Αν πρέπει να γίνουν νέα σχέδια, πρέπει το σύστημα να απαιτεί αναφορά στο σύστημα αμοιβών για τις μεταφορές δηλώσεων. Ισχύει κάτι τέτοιο ?

 

Δεν είναι υποχρεωτικό αυτό. Τα σχέδια τα έχεις κάνει και τα έχεις πληρωθεί με τον 4014. Τώρα απλά τα τροποποιείς λίγο σε τυπικά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι απλό.Αν απαιτείται να υποβάλεις νέα σχέδια μπορεί τα θέματα να μην είναι πολύ απλά. Μπορει να θέλει νέους υπολογισμους,νέα υπομνήματα,νέα σκαναρίσματα αν είναι επάνω σε υπάρχοντα σχέδια. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι, θυμάστε να ζητάτε και να προεισπράτετε την αμοιβή σας για τη μεταπήδηση της δήλωσης στον 4178 ή πάνω στη φούρια την ξεχνάτε;;;;;;;;;;;

 

Μαθαίνω ...περίεργα πράγματα και βλέπω πολλούς συναδέλφους να τους λυπούνται τους "κακόμοιρους" τους ιδιοκτήτες και να την ξεχνούν ή να μένουν στο ....βλέπουμε!!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μία μετάβαση έκανα και δεν πήρα άλλα χρήματα...αλλά πληρώνομαι σε είδος. Κάτι ψαρούκλες με τα σχετικά το καλοκαίρι που μας πέρασε ... ακόμα γλύφομαι και περιμένω το επόμενο καλοκαίρι...

Του είχα πάρει βέβαια 3 φορές επάνω την τιμή που έπαιζε στην πιάτσα στις αρχές της εφαρμογής του ν4014.. και έχω την στατική μελέτη επάρκειας καβάτζα για όταν θα έχω όρεξη να την κάνω.... μέσα στα επόμενα χρόνια θα βρω την όρεξη(αν έχουμε δικαίωμα μέχρι τότε να εκπονούμε στατικές μελέτες:( )

Link to comment
Share on other sites

Και έχω την στατική μελέτη επάρκειας καβάτζα για όταν θα έχω όρεξη να την κάνω.... μέσα στα επόμενα χρόνια θα βρω την όρεξη(αν έχουμε δικαίωμα μέχρι τότε να εκπονούμε στατικές μελέτες :( )

Δεν πειάζει βρε συ, θα στην υπογράψουμε εμείς (ΑΜ). :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ιάσονα διάβασα το νήμα πολύ τους δαγκωνεις μωρέ αδερφάκι μου !!!

 

Δεν βγαίνουν αλλιώς φίλε μου το έξοδα....

Αν δεν θέλουν ας πάνε στον καλαφάτη να τους το κάνει αυτόματα!!!!

Εγώ με μεγάλη χαρά παραιτούμαι, αφού την αμοιβή μου την έχω εισπράξει και μόνο ευθύνες έχουν απομείνει......

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο τι ειναι παλι?

 

Δεν τα έμαθες τις στατικές μελέτες θα τις υπογράφουν οι σεισμολόγοι !!!

(να λέμε και καμιά μ... για να περνάει η ώρα. μπαρντον )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.