Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοποθέτηση Καυστήρα στο σπίτι


Nikos Tachtsidis

Recommended Posts

Λέβητας σε μπαλκόνι όχι.

Δεξαμενή μέσα σε διαμέρισμα όχι ,ούτε στο μπαλκόνι ,ούτε στην ταράτσα. Μόνο σε χώρο  που θα μετατραπεί σε λεβητοστάσιο==> Άρα δεν υπάρχει περίπτωση να βρίσκεται σε δωμάτιο σπιτιού.

Το ΥΠΕΚΑ έχει κάνει (πάλι) ανάρτηση που αποτέλεσε (πάλι) έναυσμα για συζήτηση: 

http://www.michanikos.gr/topic/34894-%CE%9B%CE%AD%CE%B2%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B5%CE%BE%CF%8E%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%9D%CE%9F%CE%9A/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα φίλε Νίκο!

θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν τελικά νοίκιασες το σπίτι με τον καυστήρα μέσα ...

διότι και εγώ πέτυχα μια ανάλγη περίπτωση.

ένα σπίτι το οποίο με ενδιαφέρει και να έχει μέσα τον καυστήρα σχετικά μικρό σαν ένα μικρό ψυγείο ελάιστα πιο μεγάλο...

και φυσικά πολλοί μου λένε πως θα μυρίζει και επίσης θα έχει και έναν μικρό φόρυβο.

Από την άλλη λέω πως θα μπορούσα να το αποφύγω χρησιμοποιώντας άλλους τρόπους θέρμανσης...αλλά θα μου πεός μέσα στο χειμώνα δε γίνεται κάποια στιγμή θα το χρειαστείς,,,,

λαι το πρόβλημα μου επίσης είναι πως δεν είναι μέσα σε κάποιο δωμάτιο ή αποθήκη,αλλά μπαίνωντας στο σαλόνι...

 

παρακαλώ ενημέρωσε με για την κίνηση σου ή για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το θέμα του καυστήρα μέσα στο σπίτι καθώς ασχολήθηκες.

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.