Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Απόδειξη χρόνου κατασκευής αυθαίρετων κατασκευών (γενικά)


Recommended Posts

Φίλε μου, οι νομοθετούντες κυρίως για να "παραμερίσουν" τις αποφάσεις του ΣΤΕ, έκριναν σκόπιμο και θεώρησαν όντως ως ΠΑΝΑΚΕΙΑ ΤΗΝ ΑΕΡΟΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ και για ακριβώς αυτόν το λόγο της έδωσαν τέτοιου είδους έμφαση!!!!!

Απλώς κι εγώ ακολουθώ βεβαίως τη δική τους λογική. Η' θα μπορούσες να το πεις με άλλα λόγια "....παίζω κι εγώ το παιχνίδι τους"!!!!Ναι θεωρώ για τον 4178 πανάκεια την αεροφωτογραφία!!!

Κι ας έρθει αύριο δικαστής να γνωμοδοτήσει διαφορετικά.......

Πόσο συμφωνούμε ΙΑΣΟΝΑΣ. Αεροφωτογραφία και από εμένα δια πάσα νόσο και κάθε ....

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και μιλαμε για Α/Φ να ξαναθεσω ενα γενικο ερωτημα

 

Ειμαστε ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να λαβουμε Α/Φ για οποιαδηποτε κατασκευη ουτως ωστε να αποδειξουμε παλαιοτητα ή με τη συμφωνη γνωμη του ιδιοκτητη, ειδικα οταν τα προστιμα δεν ειναι ιδιαιτερως υψηλα, για οικονομια χρονου μπορουμε να θεσουμε αυθαιρετη κατασκευη ΑΝΕΥ παλαιοτητος και να πληρωθει το προστιμο ως εχει γινει σημερα?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αποδείξεις κατασκευή πριν 28.07.2011.

Από εκεί και πέρα τα έντυπα παλαιότητας χρειάζονται για να πάρεις μείωση προστίμου.

Δεν είναι απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

Στην ομιλια μας ειπαν πως οτι δεν εχει αποδεικτικα παει μετα 2004

Δεν ειναι απαραιτητη αποδειξη εμπροθεσμης κατασκευης, ειδικα αν μιλαμε για προφανεις αυθαιρεσιες που ακολουθουν το ΦΟ

 

Εδω σε καποια φαση ειπωθηκε πως μπορουμε να τακτοποιουμε με τη λογικη πως κατασκευαστηκαν απο τον εργολαβο (δεν προκειται να το ακολουθησω)

 

Η εμπροθεσμη κατασκευη αποδεικνυεται απο το χαρτη του κτιμανετ

 

Δε χρειαζεται κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Η εμπροθεσμη κατασκευη αποδεικνυεται απο το χαρτη του κτιμανετ

Μην το έχεις δεδομένο...Τακτοποιώ ακίνητο με Ο.Α. του 2008 και στο γεωγραφικό εντοπισμό του ktimanet φαίνεται το οικόπεδο...αδόμητο!

Link to comment
Share on other sites

Τι καλυτερο θα δω σε Α/Φ του 1974 φερ ειπειν, οσο καλη και να ειναι η αναλυση?

 

Τι θα δικαιολογησω?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τίποτα παραπάνω, απλά το ktimanet (εάν δεν ενημερωθεί) δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί (ή να προταθεί) ως λύση για απόδειξη προ 2011.

Πχ στη δική μου περίπτωση θα με πέταγε εκτός ρύθμισης μια τέτοια απόφαση.

 

Ίσως offtopic αλλά είχα ρωτήσει και στα προηγούμενα, ο ΟΚΧΕ στέλνει ενημερωτικά εμαιλ εύρεσης ΑΦ? Δεν έχω νέα τους εδώ και καιρό σε 1-2 αιτήματα..

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.