Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θέσεις Parking σε ημιυπόγειο


Neopas

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα... Αρκετές φορές εχω κοιτάξει στη κοινότητα σας και μου έχουν λυθεί απορίες που είχα. Αλλά τώρα για αυτό που θέλω να ρωτήσω δεν βρήκα κάτι που να με ικανοποιήσει πλήρως. Ας μπω στο θέμα μου. Υπάρχει ενας ημιυπόγειος χώρος(στα χαρτιά όταν είχε αγοραστεί χαρακτηριζόταν ως ημιυπόγειο - είναι αγορασμένο πάνω απο 40 χρόνια) πλέον μετά απο αλλαγές νόμου χαρακτηρίζεται ως υπόγειο. Δεν νομίζω αυτό να παίζει ρόλο απλά το αναφέρω μήπως και βοηθήσει.

Λοιπόν σε αυτό το χώρο θέλω να νοικιάζω θέσεις παρκαρίσματος για δίκυκλα. Αυτό που θέλω να μάθω είναι που μπορώ να απευθυνθώ για να μάθω τι κινήσεις, τι χαρτιά και τι θα χρειαστεί γενικότερα για να κάνω το χώρο αυτό parking.

 

Αυτό για αρχή...Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να μάθω είναι που μπορώ να απευθυνθώ για να μάθω τι κινήσεις, τι χαρτιά και τι θα χρειαστεί γενικότερα για να κάνω το χώρο αυτό parking. Αυτό για αρχή...Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Θα πρέπει να μεταβείς στη Διεύθυνση Μεταφορών της περιοχής σου.Ο μπούσουλας πάντως για αυτό που θέλεις να κάνεις,

νομίζω ότι είναι το Π.Δ. 455/76 (ΦΕΚ 169/Α/5.7.76) με τις προσθήκες του.

Αν για τη Διεύθυνση Μεταφορών ο χώρος σου πληρεί τις προαπαιτούμενες ελάχιστες προϋποθέσεις,ως πρώτη σου ενέργεια

να απευθυνθείς σε μηχανικό,ο οποίος θα συντάξει τις απαραίτητες μελέτες και υπό την καθοδήγησή του να κάνεις τις τυχόν

απαιτούμενες αλλαγές στο ακίνητο,ώστε αυτό να είναι σύννομο ως προς τη χρήση που το προορίζεις.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

πας σε ενα μηχανικό, του σκας μια προκαταβολ εξήγηση τι θες να κάνεις, ψάχνει όλους τους νόμου διαδικασίες που πρέπει να διεκπαιρεωθ, και εν συνεχεία του σκας μεγάλα φιλιά, λεφτά, ευχαριστείς και σου φτιάχνει σύννομη τη δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.