Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

Ο Νομος σου ζηταει α/φ η αλλο δημοσιο εγγραφο ως αποδεικτικο παλαιοτητος

Η εγκυκλιος 4 αναφερει πως το Ε9 με τα σωστα τετραγωνικα και ετος χρονολογιας θεωρειται δημοσιο εγγραφο αποδεικτικο παλαιοτητος.

Κανε τους συνειρμους...

 

 

 

Καλή χρονιά σε όλους !

Ευχ  πολύ για την απάντηση, γιατι δυσκολεύομαι "μερικές φορές" να "καταλάβω" - "εμπεδώσω" αυτά που διαβάζω. Όταν τα διαβάζουν κι άλλοι και τα "λένε"  φωναχτά  τα καταλαβαίνω καλύτερα............. (σχολείο ε???)

 

δηλ να το πω φωναχτα για να εμπεδωσουμε.....αρκει  Ε9 διορθωμενο με ημερομηνια κατασκευης :grin: κ ουτε Α/Φ ουτε τιποτα αλλο!!!! :smile:

ουτε ΕΚΧΑ ουτε ΟΚΧΕ ουτε ΟΙΚ ουτε ΚΤΛΒ.....ουτε  ΔΕΗ,ΔΕΥΑΜ,ΟΥΛΕΝ,ΟΛΑΝ :idea:

Edited by nikosantonakas
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συνάδερφοι κ καλή χρονιά!

Εξακολουθώ να θολώνω με όλα τα παραπάνω.Δηλαδή για να καταλάβω, πως μπορώ να αποδείξω επέκταση εξώστη κατά 1μ., ο οποίος , όπως λέει ο ιδιοκτήτης έγινε προ 7/11?Στις αεροφ. κτηματολογίου, google earth ακόμα και bing, δεν διακρίνεται κάτι ξεκάθαρο!Πως μπορώ να είμαι σίγουρη ότι δεν έγινε μετά την "κόκκινη γραμμή" ?Στην τελική ...τι στο καλό!Πιάνω τον εαυτό μου να μπαμπαλίζει, αν θα την δεχτώ ή οχι την παραπάνω υπόθεση (την οποία αν δεν δεχτώ, σίιιιγουρα κάποιος άλλος θα το κάνει), και άμα αξίζει να χάσω και την δουλειά και τον πελάτη???Δηλαδή, γιατί να μην δέχονται απλά ΥΔ ιδιοκτήτη όπως με τα αυθαίρετα!Τα νεύρα μου........

Link to comment
Share on other sites

ο εξώστης υποθέτω ότι είναι από σκυρόδεμα καθώς και η επέκτασή του. Είναι μέρος του φέροντος οργανισμού του κτιρίου. Αν λοιπόν βλέπεις το κτίριο σε κάποια α/φια πριν την 28-7-11 θεωρώ ότι είσαι εντάξει. 

Link to comment
Share on other sites

ο εξώστης υποθέτω ότι είναι από σκυρόδεμα καθώς και η επέκτασή του. Είναι μέρος του φέροντος οργανισμού του κτιρίου. Αν λοιπόν βλέπεις το κτίριο σε κάποια α/φια πριν την 28-7-11 θεωρώ ότι είσαι εντάξει. 

το κτιριο ειναι προ του 2003 οποτε το βλέπω σε όλες τις αεροφ. κτιηματολογιου κτλ.ο εξώστης είναι από σκυρόδεμα, αλλά γιατι ειμαι ενταξει?που βασίζεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κατά την μεταφορά αν δεν αλλάξεις τα μέτρα και αλλάξεις την παλαιότητα δεν αλλάζει το πρόστιμο.

το εχεις δοκιμασει?ή θεωρητικα μιλάς?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.