Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α07] Αεροφωτογραφίες (α/φ) για απόδειξη παλαιότητας αυθαιρεσίας


Recommended Posts

οκ. κατάλαβα που αναφέρεσαι.

Δεν καταλαβαίνω όμως ...ο πελάτης μου μου ξεκαθάρισε οτι έκανε επέκταση εξώστη!η μπορεί ενα παταρι να έγινε εκ των υστέρων...πως θα ενταχθεί στο αρθρο 7 της εγκυκλίου?

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και μπορεί ένας εξώστης να επεκτάθηκε ή ένα πατάρι να έγινε εκ των υστέρων όμως η εγκύκλιος έτσι όπως το λέει σε καλύπτει μια χαρά. Δεν χρειάζεται να αποδείξεις κάτι για να κάνεις την ένταξη σύμφωνα με το άρθρο 7.

Link to comment
Share on other sites

20 ημέρες και σήμερα απομένουν για ν' ανέβουν στην εφαρμογή των δηλώσεων Ν.4178/2013 από το ΤΕΕ οι αεροφωτογραφίες της 28.7.2011 (κόκκινη γραμμή) για ολόκληρη την ελληνική επικράτεια!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτές δεν έχουν ούτε τα μισά ακίνητα του συνόλου της ελληνικής επικράτειας. Είναι παλιές!!!! Θα γελάνε και οι πέτρες μαζί τους, αν το τολμήσουν!!! Θα φάνε τόσες μηνύσεις που θα πρέπει να νοικιάσουν νέο κτίριο για να τις βάλουν!!! Και δεν θα πετύχουν το στόχο που έχουν για το ΣΤΕ!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι το πρόβλημά τους δεν είναι η ντροπή που δεν έχουν αλλά τα λεφτά που δεν έχουν ακόμα περισσότερο.

Πιο πιθανό μου φαίνεται να βάλουν τις σημερινές ως Ιουλίου του 11 παρά τις παλιές :)

Το μόνο που τους νοιάζει είναι να γίνονται δηλώσεις,

όπως αποδεικνύεται άλλωστε και από τις π@π@ριές που έχουν το θράσος να περνάνε στο παράρτημα του Νόμου,

και ούτε καν στις εγκυκλίους, που στο κάτω κάτω μπορούν να λένε ότι θέλουν περίπου!

Ρε χτίστε αυθαίρετα ναούμ. Α τα βολέψουμε 

Link to comment
Share on other sites

Νέα κόκκινη γραμμή για τα αυθαίρετα η 28/7/2014 ... πώς το 2011 θα γίνει 2014... απλά μία γραμμούλα τραβάς στο 1.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.