Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α11] Σχέδια που απαιτούνται από το Ν. 4178/13


Recommended Posts

Καλό απόγευμα σε όλους,

σε αγροτεμάχιο εκτός σχεδίου με νόμιμη άδεια έχουν συσταθεί προ 28-07-2011 πέντε κάθετες ιδιοκτησίες και ο πελάτης μου που κατέχει την μία έχει υλοποιήσει αυθαίρετη προσθήκη κατ'επέκταση.

Στο διάγραμμα δόμησης της αδείας που θα συμπληρώσω με τις δικές μας αυθαιρεσίες, θα πρέπει να "βρω" και τις πιθανές αυθαιρεσίες των άλλων καθέτων και να τις αποτυπώσω? Και αν ναι πού αναφέρεται στο νόμο ή σε εγκυκλίους?

ΒΙΕΡ0-2ΦΝ OIK 925_24.2.2014.pdf

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαιτείται έτσι δεν είναι; Εγώ αποτυπώνω μόνο τα της κάθετης

Από την παραπάνω εγκ.αυτό αντιλαμβάνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς, επειδή δεν μπορώ να μπω σε ξένη ιδιοκτησία και να αποτυπώσω ούτε καν τα νόμιμα κτίσματα, τα τοπογραφικά που έχω κάνει δείχνουν μόνο την κάθετη. Τίποτ' άλλο. Και γράφω ότι είναι τμήμα εξ' αδιαιρέτου οικοπέδου με ποσοστό τάδε. Και δίπλα το τοπογραφικό της άδειας και αυτό της σύστασης.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς, επειδή δεν μπορώ να μπω σε ξένη ιδιοκτησία και να αποτυπώσω ούτε καν τα νόμιμα κτίσματα, τα τοπογραφικά που έχω κάνει δείχνουν μόνο την κάθετη. Τίποτ' άλλο. Και γράφω ότι είναι τμήμα εξ' αδιαιρέτου οικοπέδου με ποσοστό τάδε. Και δίπλα το τοπογραφικό της άδειας και αυτό της σύστασης.

Συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτήκαμε!!

Άνοιξε το σύστημα για την υποβολή των αρχείων. Δε βλέπω βέβαια και καμιά οδηγία, αλλά δεν την περίμενα κιόλας.

Επίσης δεν βλέπω πουθενά να λέει για τις προθεσμίες υποβολής. Πχ σε αυτές τις δηλώσεις που έχει περάσει το εξάμηνο, τι γίνεται? Θεωρείται ότι πρέπει να τα υποβάλλουμε...... πάραυτα? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Τι έχετε σκοπό να κάνετε με την "απαίτηση" για αμοιβή μηχανικού   και τεε ; Θα τρέχουμε στις τράπεζες να κάνουμε καταθέσεις; Επιπλέον το τεε έχει καταργηθεί υποτίθεται..

Edited by iguana
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στα downloads του site και βρες το αντίστοιχο έγγραφο το οποίο διόρθωσε και στείλτο για να σε ξεχρεώσει το σύστημα καθότι το 2% υπέρ ΤΕΕ καταργήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΡΟΣΜΕΝΟ!

Παράταση προθεσμίας υποβολής δικαιολογητικών μέχρι τον Φεβρουάριου του 2015. Υπέγραψε ο νέος ΥΠΕΚΑ την απόφαση.

Πηγή Newsletter TEE

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/INFO_TEE/INFO_2014/04_14/NEWSLETTER20140416.pdf

Edited by civilpablo
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.