Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

αν πάρει συναίνεση από τους άλλους λογικά θα μπουν όλα σε μία δήλωση...θα κάνεις 2 φκ , 1 με αναλυτικό για το ξεμπάζωμα και 2 με ΥΔΒΧ  για τη μετατροπή υπογείου σε χώρο κύριας χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω συναδελφε το ιδιο πιστευω  αλλα καπου  μου το χαλανε οι απαντησεις της Πελοπονησου  η 47 που ομως ερχεται σε αντιθεση με την199?

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δώσει ιδιαίτερη σημασία στις Ε/Α Πελοποννήσου , προς το παρόν ακολουθώ τη νομοθεσία (άντε και τις εγκυκλίους)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω συνάδελφοι έχω ενα 3όροφο κτίριο που ανήκει κάθε όροφος σε διαφορετικό ιδιοκτήτη! Σε κάθε όροφο έχω απο 10 με 20 τ.μ. παραβάσεων. Θα κάνω μια ΕΝΙΑΙΑ αίτηση στο σύστημα αυθαιρέτων. Το πρόβλημα μου είναι πως στους 2 ορόφους οι παραβάσεις είναι προ του 83, ενώ στον τελευταίο είναι μετά το 83. Θα μπορώ στα 2 πρώτα φύλλα καταγραφής να επιλέξω κατ.2 και στο τρίτο και τελευταίο να επιλέξω κατ.4???

 

Μήπως σε τέτοιες περιπτώσεις θα είμαι αναγκασμένος να καταθέσω μία αίτηση ανα οροφοκτησία?Αυτην την άποψη την θεωρώ ολίγο γραφειοκρατική και μη ουσιαστική!

Ποια είναι η άποψη σας?

Edited by Megapad
Link to comment
Share on other sites

Αν και προσωπικά τηρώ επιφυλάξεις για ενιαία αίτηση διαφορετικών ιδιοκτητών θα σε ρωτήσω πως το έχεις εισάγει στο σύστημα;

Έβαλες και τους τρεις ίδιοκτήτες ως συνιδιοκτήτες ή έβαλες μόνο έναν εκ των τριών;

Αυτό με τις παραβάσεις μπορεί ενδεχομένως να λυθεί, διότι σε κάθε φύλλο θα αντιστοιχεί η κάθε ιδιοκτησία με την ανάλογη περιγραφή.

Προσωπική άποψη εκφράζοντας το θεωρώ μπερδεμένο και καθόλου ξεκάθαρο,  το θέμα της δήλωσης διαφορετικών ιδιοκτητών. Θα επέλεγα μια αίτηση ανά οριζόντια ή μια αίτηση για ίδιο ιδιοκτήτη περίσσότερων διαμερισμάτων στην πολυκατοικία.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου.

Άσε που αν ο φίλος πάει να το κάνει έτσι όπως λέει ΔΕΝ πρόκειται να του το πάρει το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις πρόβλημα με την κατηγορία 2......

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι, το έχω ήδη κάνει παλιότερα με μία αίτηση σε κοινό ιδιοκτήτη και δεν είχα πρόβλημα με το σύστημα?Αλλαξε κάτι η θα μου κολλήσει στην πορεία της αίτησης?

Edited by Megapad
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.