Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Εάν το επιπλέον 500ρικο του παραβόλου δεν έχει ήδη πληρωθεί έμμεσα κατά την αποπληρωμή του προστίμου, θα ζητηθεί ως νέο συμπληρωματικό παράβολο από τον 4178.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στην παρούσα διαδικασία του 4014 έχει πληρωθεί μονο το παραβολο (500 ευρω). τωρα αυτο ειναι το θεμα τα 4600 που εχουν πληρωθεί παλαιοτερα(πριν 5χρονια και ) σαν προστιμο διατηρησης θεωρούνται έμμεση πληρωμη και άρα υπερκάλυψη της διαφοράς των 2 παραβόλων???

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θεωρώ ότι, μάλλον δεν μπορείς να το αποφύγεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ, παιδια. εχω στειλει σχετικο μειλ στο [email protected]. και δεν μου απαντάει κανεις. γνωρίζεται τι μπορεί να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Θα το μάθεις όταν με το καλό μεταφέρεις τη δήλωση στον 4178.....

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του 3843, πρέπει να πληρωθεί παράβολο αλλιώς δεν γίνεται υπαγωγή, και επιπλέον δεν είναι ενεργό του κουμπί για εισαγωγή παλαιότερων πληρωμών. Επομένως το παράβολο δεν γλιτώνεται. Το μόνο ίσως που απομένει για εξακρίβωση, που  και αυτό χλωμό το βλέπω, είναι αν πληρωθεί το ανταποδοτικό τέλος υπέρ ΤΕΕ, γίνεται υπαγωγή και χωρίς έστω ν πληρωθεί το παράβολο? Τότε θα μπορεί να γίνει εισαγωγή παλαιότερων πληρωμών που υπερκαλύπτουν το πρόστιμο του 4178? 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πληρωθεί και το παράβολο και το ανταποδοτικό τέλεος και μετά να πάει η δήλωση σε κατάσταση ΥΠΑΓΩΓΗΣ. Εκεί στη συνέχεια μπορεί να γίνει ο συμψηφισμός.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

όπως το λέει ο Ιάσονας. Το έχω κάνει.

(αν τα πληρωμένα στο παρελθόν είναι περισσότερα, με τις υγείες σας)

Link to comment
Share on other sites

πελατης μου (τον εχω τωρα εδω) που εκανε τακτοποιηση με 3843

επιμενει οτι καποιος πηρε επιστροφη χρηματων

και θελει να το κανει κ αυτος

Μπορει καποιος να μου πει που λεει στον 4178 οτι ακομα δεν γινεται επιστροφη??

 

 

πλιζζζ

Edited by Largy
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.