Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Το παράβολο  των 500 ευρώ που προκύπτει στην ΚΑΤ. 3, αναφέρεται στην περίπτωση τελικά που δεν έχουμε  άλλη παράβαση ή αν υπάρχει και άλλη παράβαση εμπεριέχεται μέσα στο παράβολο που προκύπτει βάση απιφανείας των αυθαιρέτων κατασκευών?? Δεν πιστεύω να πηγαίνει extra...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι, θα σου βγάλει πληρωμή νέου παραβόλου!!!! Άλλα 500 ευρώ. Και θα "μπλοκάρει" το ....Σύμπαν, μέχρι να τα πληρώσεις!!! Κι αφού τα πληρώσεις, τελικά ....θα έχεις πληρώσει περισσότερα!!!!

 

Και το κερασάκι; 25 ευρώ ανταποδοτικό τέλος!!!

να υποθέσω όι το έχεις δει να γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάει επιπλέον εκτός του παραβόλου που προκύπτει βάση  αυθαίρετης επιφάνειας και  500 ευρώ για την ΚΑΤ.3 (ή τέλος πάντων όπου αναφέρει ο νόμος παράβολο?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το παράβολο είναι ένα και πάει βάσει τ.μ. ... ΕΚΤΟΣ και αν έχεις ΜΟΝΟ ΚΑΤ. 3, άρα δεν έχεις τμ, ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ το παράβολο είναι στάνταρ και είναι ίσο με 500€.

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω όι το έχεις δει να γίνεται;

 

Κι εσύ το έχει δει!!!! Αν έκανες μεταπήδηση σε δήλωση 4014 στον 4178!!!! Το βλέπεις που το γράφει, αν το σκεφτείς και προβληματιστείς θα το ...καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω υποβάλει δήλωση με τον 4178 και δεν θα υπέβαλα αν δεν πιεζόμουν από μεταβιβάσεις.Είμαι στη φάση που μελετώ τα πρόστιμα και πρέπει να θέσω "επι τάπητος" τα ποσά στους ιδιοκτήτες.Είναι μια περίπτωση που το παράβολο μπορεί και να υπερκαλύψεο το πρόστιμο.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω βγάλει ανταποδοτικό & παράβολο για μεταπήδηση. Αλλά. Αν κατάλαβα καλά ο συνάδελφος αναφέρεται στην περίπτωση μεταβολής της δήλωσης μετά την πληρωμή του παραβόλου. Το γνωστό "κολπάκι" που κάναμε και στον 4014 για μικρότερο παράβολο

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί το ίδιο συμβαίνει τώρα. Επαναπροσδιορίζεται.... Το έμαθαν το κόλπο....

Link to comment
Share on other sites

Έχω βγάλει ανταποδοτικό & παράβολο για μεταπήδηση. Αλλά. Αν κατάλαβα καλά ο συνάδελφος αναφέρεται στην περίπτωση μεταβολής της δήλωσης μετά την πληρωμή του παραβόλου. Το γνωστό "κολπάκι" που κάναμε και στον 4014 για μικρότερο παράβολο

Αμ παιδιά καήκαμε !!!

θέλει και παράβολο;;;

ή σου ξέφυγε!!!

( μην το πάρεις ως υποτίμησή σου- συνάδελφε)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.