Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

μου έχει τύχει κι εμένα να μου λένε πελάτες ότι εμφανίστηκε πρόβλημα.

Αλλά μετά έγινε τελικά η πράξη. 

Μήπως σχετίζεται με δόσεις ημερομηνίας 10/2/14 ;

Πως θα προκύψει γι' αυτές η προσαύξηση; Από το σύστημα ή από την εφορία; Πότε;

 

(Καμιά ιδέα κανείς για το παράβολο ΣΥΠΟΘΑ του παραπάνω μηνύματος; )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συναδελφοι να κανω μια γρηγορη ερωτηση σε αυθαιρετο που τακτοποιησα το προστιμο ειναι 2700 ευρω εκ των οποιων τα 2000 ευρω ειναι παραβολο,ομως εχω παλαιοτερα προστιμα που εχουν πληρωθει και πρεπει να συμψηφιστουν τα οποια ειναι 1600 ευρω..τα περασα στην εισαγωγη παλαιων προστιμων αλλα το συστημα μου βγαζει οτι εχω ανεξοφλητο 2000 ευρω παράβολο και 40 ευρω ανταποδοτικο τελος,για πιο λογο?δεν συμψηφιζεται το παραβολο? ( σαν επιλογη πληρωμης εβαλα εφαπαξ με 20% εκπτωση δεν ξερω αν παιζει καποιο ρόλο αυτο)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως προβλημα

προφανως αλλαξες τα συνολικα μετρα και 'ανεβηκες΄παραβολο

το οποιο πρεπει να πληρωθει υποχρεωτικα για να προχωρησεις και απο το οποιο δεν αφαιρουνται τα ηδη πληρωμενα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος συνάδερφος εάν το παράβολο για τη ρύθμιση-νομιμοποίηση μιας πισίνας είναι πάντα 500 ευρώ ή κλιμακώνεται ανάλογα με τα κυβικά της?

Link to comment
Share on other sites

Το παράβολο είναι πάντα 500€.

 

Επίσης το παράβολο συμψηφίζεται με το υπόλοιπο πρόστιμο αλλά θα πρέπει σε κάθε περίπτωση να καταβληθεί.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα πρεπει να καταβαλω το παραβολο και μετα πως θα γινει ο συμψηφισμος??αφου με τον συμψηφισμο κανονικα θα πρεπει να πληρωσω 1100 ευρω,αν πληρωσω 2000 ευρω παραβολο πως θα γινει μετα ο συμψηφισμος??απο που θα τα αναζητησω?

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κι άλλος τις τελευταίες ημέρες σχεδόν σε όλες τις τράπεζες να μην "δέχονται" τους κωδικούς ούτε των παραβόλων ένταξης στον 4178, ούτε του ανταποδοτικού τέλους του ΤΕΕ;;;;;;

Ταμίες τραπεζών είπαν σε πελάτες ότι, τώρα τελευταία είναι συνηθισμένο το φαινόμενο αυτό, κάτι τρέχει με τους κωδικούς του ΥΠΕΚΑ και του ΤΕΕ;;;;;

Παραδείγματα, Alpha Bank, Πειραιώς, Εθνική......

 

Κάτι τρέχει..... Και κατά πάσα πιθανότητα αυτό που τρέχει είναι "προγραμματιστικό πρόβλημα"..... Ξέρεις κάποιος κάτι;;;;;

 

To ίδιο πρόβλημα συνεχίζεται και σήμερα.....

Link to comment
Share on other sites

Το παράβολο είναι πάντα 500€.

Επίσης το παράβολο συμψηφίζεται με το υπόλοιπο πρόστιμο αλλά θα πρέπει σε κάθε περίπτωση να καταβληθεί.

Αυτό εννοούσα λέγοντας ότι δεν συμψηφίζεται με τίποτα. :)

 

δηλαδη θα πρεπει να καταβαλω το παραβολο και μετα πως θα γινει ο συμψηφισμος??αφου με τον συμψηφισμο κανονικα θα πρεπει να πληρωσω 1100 ευρω,αν πληρωσω 2000 ευρω παραβολο πως θα γινει μετα ο συμψηφισμος??απο που θα τα αναζητησω?

Δεν θα γίνει. Τα έχασες...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.